Держдума Росії засудила політику України щодо використання української мови, згідно з якою з 16 січня всі постачальники послуг зобов'язані комунікувати з клієнтами державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про інше.
"Державна Дума вважає неприпустимими заборони і гоніння на російську та інші мови, що здійснюються в Україні під приводом захисту державної української мови", - сказано у повідомленні на сайті Держдуми.
Зазначимо, російські парламентарії зажадали від влади України зупинити "цю порочну практику".
У Держдумі переконані, що норма українського закону, що набула чинності, суперечить Конституції України, що гарантує "вільний розвиток, використання і захист російської мови".
Росія також чекає від організації Об'єднаних Націй, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Ради Європи, Парламентської асамблеї Ради Європи, парламентів країн світу засудження того, що в Україні, відповідно до закону, сфера обслуговування має функціонувати державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про інше.
Мовний закон - про що йшлося раніше:
- Верховна Рада України 25 квітня 2020 року ухвалила закон Про забезпечення функціонування української мови. Ініціативу підтримали 278 народних депутатів. Законом передбачено, що українська є єдиною державною мовою на території країни.
- 16 січня 2021 року набула чинності норма закону, згідно з якою сфера обслуговування в Україні має перейти на українську мову.
- 16 січня уповноважений уряду України з питань захисту державної мови Тарас Кремінь розповів про те, яке покарання чекає на порушників закону про функціонування української мови як державної.
- За його словами, у разі порушення цього закону передбачається відповідальність для бізнесу. Під час першого порушення підприємство отримає попередження і 30 днів на усунення порушень. За повторне протягом року порушення вимог уповноважений із захисту української мови може накласти штраф у розмірі від 5,1 тис. до 6,8 тис. грн.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред