Можлива зустріч президента США Джо Байдена з главою РФ Володимиром Путіним може стати провальною. Наразі незрозуміло, до яких змін призведуть американо-російські перемовини. Якщо господар Білого дому говоритиме з главою Кремля з позиції сили, то дискусія призведе до невдачі і прокладе шлях до нової Карибської кризи – цього разу через ситуацію з Україною. Про це заявив російський сенатор Олексій Пушков.
У своєму Telegram-каналі політик пише про те, що в історії були різні перемовини Москви і Вашингтона. Проходили і невдалі саміти, серед яких перемовини Хрущова і Кеннеді у Відні у 1961 році. В результаті світ став свідком Карибської кризи. Тоді лідери США і СРСР не змогли домовитися. При цьому у Кеннеді не було такого початково поганого ставлення до Хрущова, як у Байдена до Путіна.
За словами Пушкова, цілком ймовірно, що на зустрічі з Путіним американський президент в рамках перемовного процесу спробує діяти з позиції сили. Якщо глава США діятиме таким чином, то може статися "новий варіант Карибської кризи", причому цього разу навколо України.читайте такожДипломат розкрив ударний план США і Байдена проти Росії
"У Байдена ці ноти прослизають вже зараз. З цього нічого не вийде: Путін на тиск не піддасться (згадаємо невдалу спробу Обами натиснути на Путіна щодо Сирії у 2013 році у Лох-Ерні, на останньому саміті "Великої вісімки"). Якщо Байден піде цим шляхом, саміт не буде успішним, а може стати і провальним", - підкреслив Олексій Пушков.
Відносини США і Росії
- Американський президент Джо Байден 13 квітня поговорив телефоном з російським главою держави Володимиром Путіним. Під час розмови Байден закликав Путіна припинити військовий тиск біля кордонів України і запропонував йому зустріч на території однієї з європейських держав.
- США 15 квітня впровадили нові санкції проти Росії, які передбачають обмеження щодо 6 технологічних компаній, а також 32 фізичних і юридичних осіб. Також американці видворили 10 російських дипломатів.
- Наступного дня, 16 квітня, Росія прийняла рішення про відповідні санкції проти США. Москва вислала 10 американських дипломатів і заборонила в'їзд на територію РФ низці чиновників з Америки. Крім цього, Росія порадила американському послу Джону Саллівану поїхати до Вашингтона для консультацій.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред