Відсутність належної реакції Європейського Союзу на події, пов'язані з протестами в Білорусі , негативно позначаються на довірі до зовнішньополітичної діяльності Брюсселя. Євросоюзу слід надати значну допомогу білоруській опозиції.
Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус у інтерв'ю британському виданню Financial Times.
За словами дипломата, опозиційному руху Білорусі потрібна допомога, тоді як європейці демонструють запізнілу реакцію на події, яка не впливає серйозно на тих осіб, які перебувають при владі. Відсутність реальних дій шкодить базовим засадам Євросоюзу.
"Іноді ми реагуємо занадто пізно, і наші заходи фрагментовані і не справляють жодного враження на суспільство або людей, які перебувають при владі. Якщо ми не будемо твердо стояти на наших національних зобов'язаннях, це зруйнує наш власний фундамент", - стверджує Лінкявічус. читайте такожСанкції проти Білорусі: у ФРН розповіли, що загрожує Лукашенку
Також він підкреслив, що Євросоюз повинен більш рішуче поширювати демократію і надати протидію Росії та Білорусі.
- Нагадаємо, країни Балтії першими ввели санкції проти режиму Лукашенка. У списку санкцій, обмеження якого передбачають заборону в'їзду на території Литви, Латвії та Естонії, потрапили 30 білоруських державних діяча, включаючи Олександра Лукашенка і його сина Віктора Лукашенко.
- Крім того, у Литві анонсували розширення національного списку санкцій щодо режиму Лукашенка, до якого входять вже 118 політиків і чиновників.
- За відомостями зарубіжних ЗМІ, у Євросоюзі вже готові ввести санкції проти 17 білоруських чиновників. Проте політика Олександра Лукашенка в них немає.
читайте також"Вони зажрались": Лукашенко роздратувався через санкції проти Білорусі
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред