Радник прем'єрміністра Вірменії Вагаршак Арутюнян звинуватив Азербайджан у зриві посередницької місії РФ щодо конфлікту у Нагірному Карабасі за сприяння Туреччини. Такі дії спрямовані на підвищення ролі Анкари у врегулюванні вірмено-азербайджанського конфлікту.
Про це повідомляє ТАСС.
За словами колишнього міністра оборони Вірменії, незважаючи на той факт, що 10 жовтня між Баку і Єреваном були досягнуті домовленості про припинення вогню, у Нагірному Карабасі йдуть військові дії. Це свідчить про підрив позицій Росії щодо нагірно-карабаського конфлікту з боку Азербайджану, який продиктований Анкарою з метою підвищення свого впливу на ситуацію.
"У Арцасі наразі йдуть запеклі бої, незважаючи на те, що за посередництва РФ у Москві було прийнято угоду щодо припинення вогню в гуманітарних цілях. Це означає, що Анкара всіляко тисне на азербайджанську владу, а ті в свою чергу зривають посередницьку місію РФ з метою підвищити роль Туреччини у врегулюванні конфлікту", - сказав головний радник глави вірменського уряду.читайте також"Це не війна за Карабах": експерт розкрив плани Росії і Туреччини на Кавказі
Роль Росії і Туреччини в конфлікті у Нагірному Карабасі
- Анкара підтримала контрнаступальну військову операцію Азербайджану в зоні нагірно-карабахського конфлікту і звинуватила Вірменію в агресії. Президент Реджеп Ердоган розкритикував США, Росію і Францію за нездатність врегулювати військовий конфлікт протягом 30 років і заявив, що відтепер Азербайджан самостійно вирішує цю проблему.
- Росія разом з США і Францією закликає Вірменію та Азербайджан припинити вогонь і вирішити збройний конфлікт дипломатичним шляхом.
- Москва попросила Анкару про допомогу у вирішенні вірмено-азербайджанського військового протистояння і попередила Туреччину про те, що втручання третьої сторони може спровокувати дестабілізацію на всьому Південному Кавказі.
- 10 жовтня у Москві були проведені перемовини між Баку і Єреваном, за підсумками яких сторони домовилися про перемир'я. Режим припинення був перерваний вже через годину після його початку - сторони звинуватили одна одну в порушенні домовленостей.
- У Ердогана не виключили можливості прямої військової участі у нагірно-карабаському конфлікті. Однак реалізація такого сценарію стане лише крайнім заходом.
- Президент РФ Володимир Путін підкреслив, що Москва не буде надавати військову допомогу Єревану щодо Нагірному Карабаху за лінією ОДКБ, тому що російські гарантії не поширюються на цю територію.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред