Під час перемовин на рівні міністрів закордонних справ Росія і Туреччина висловили консолідовану позицію з приводу припинення вогню в зоні конфлікту у Нагірному Карабасі. Москва і Анкара не схвалюють участь в азербайджано-вірменському збройному протистоянні бойовиків з інших держав.
Про це заявили у Міністерстві закордонних справ Росії за підсумками зустрічі глави МЗС РФ Сергія Лаврова зі своїм турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу, повідомляє РИА Новости.
Як стверджують в російському дипломатичному відомстві, Москва і Анкара детально обговорили конфлікт у районі Нагірного Карабаху і закликають сторони встановити режим припинення вогню.
"Докладно обговорена ескалація напруженості навколо Нагірного Карабаху. Міністри висловили серйозну заклопотаність триваючою збройною конфронтацією, висловилися за негайне припинення бойових дій", - наголошується у повідомленні.
Крім того, Росія і Туреччина вважають, що участь представників незаконних збройних формувань в зоні нагірно-карабахського конфлікту неприйнятна. Сторони домовилися про раціональні кроки щодо надання допомоги Азербайджану і Вірменії.
"Підкреслено неприпустимість залучення до конфлікту бойовиків незаконних збройних формувань з інших регіонів. Відзначена затребуваність цілком зважених кроків у плані надання політико-дипломатичного сприяння Баку і Єревану", - заявили у МЗС.читайте такожВелика війна за Карабах: Алієв назвав єдину умову припинення боїв
Наостанок представники російської дипломатії підкреслили, що Росія і Туреччина мають намір координувати свої дії для встановлення стабільності у зоні нагірно-карабахського конфлікту.
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Азербайджано-вірменський конфлікт в районі невизнаної Нагірно-Карабаської республіки спалахнув з новою силою вранці, 27 вересня. Баку і Єреван звинуватили один одного в провокаціях і порушенні режиму перемир'я. Азербайджан прийняв рішення про початок контрнаступальної операції.
- У Туреччині заявили про повну підтримку дій Азербайджану. Президент Турецької республіки Реджеп Ердоган заявив, що Нагірний Карабах належить Баку, тому Вірменія повинна вивести свої війська з НКР.
- У Росії закликали Туреччину не допустити ескалації азербайджано-вірменського конфлікту у Нагірному Карабасі. У Москві вважають, що подальша війна може призвести до серйозної дестабілізації ситуації на всьому південному Кавказі.
- У той же час глава МЗС РФ Сергій Лавров і міністр закордонних справ Вірменії Зограб Мнацаканян у телефонному режимі обговорили ситуацію у Нагірному Карабасі. Сторони акцентували увагу на тому, що участь третьої сторони у конфлікті Вірменії та Азербайджану неприпустима.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред