Вашингтон і Москва офіційно продовжили договір СНО-3 терміном на 5 років.
Росія і США підписали угоду про продовження договору щодо скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) до 5 лютого 2026 року. Москва і Вашингтон обмінялися нотами. Про це повідомляє російське інформагентство РИА Новости.
Заява Росії в рамках договору СНО-3
- Договір продовжено без додаткових умов до 5 лютого 2026 року
- Домовленості вдалося укласти завдяки перемовинам Путіна і Байдена 26 січня
- Продовження СНО-3 посприяє поліпшенню контролю над озброєннями
- Росія готова працювати з США у сфері глобальної безпеки і стратегічної стабільності.
Як зазначено на сайті Держдепу, держсекретар Ентоні Блінкін вважає, що протягом найближчих років Вашингтон і Москва обговорюватимуть питання ефективності контролю над озброєннями.читайте такожУ Росії Держдума за пропозицією Путіна продовжила ядерну угоду з США
Позиція США у рамках договору СНО-3
- Вашингтон в питанні пролонгації угоди про скорочення стратегічних наступальних озброєнь прагне до обговорення з Росією зниження ризиків конфліктних і кризових явищ.
- Найближчими роками США вестимути дискусію з РФ про розширення контролю над озброєннями.
- Вашингтон прагне до зміцнення стабільності, зниження ризику нової гонки озброєнь та раціоналізації контролю над озброєннями.
Ядерна угода США і Росії
- Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков 22 січня прокоментував публікації в американській пресі про те, що адміністрація Байдена готова продовжити договір СНО-3 з Росією. Тоді він заявив, що Москва на той момент не отримувала офіційних пропозицій від Вашингтона щодо умов пролонгації угоди.
- Президент США Джо Байден і російський глава держави Володимир Путін 26 січня провели телефонні перемовини, під час яких обговорили низку стратегічно важливих питань і домовилися розглянути можливість продовження договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.
- У п'ятницю, 29 січня, президент Росії Володимир Путін підписав закон про продовження договору СНО-3 між Москвою і Вашингтоном терміном на 5 років. У Кремлі вказали, що домовленості відповідають національним інтересам російської держави.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред