Крок до продовження договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) є тільки початком серйозних перемовин США і Росії. Сторони повинні провести перемовини з усіх питань, пов'язаних з ядерними загрозами в світі. Однак поряд з дискусією Вашингтон повинен шукати механізми примусу Росії до відповідальності за її агресивну поведінку і погрози на адресу Штатів та американських союзників.
Про це заявив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван під час свого виступу на вебінарі Інституту миру у Вашингтоні. За його словами, продовження угоди СНО-3 - це тільки перший крок. Далі потрібно проводити більш ґрунтовні перемовини, які стосуються викликів, що не охоплюють аспектів договору.
"Повинні бути серйозні ґрунтовні перемовини по всьому спектру ядерних викликів і загроз поза договором СНО-3. Тут є й інші надзвичайні ситуації і виклики", - сказав чиновник.
При цьому він додав, що незважаючи на дискусію, Вашингтон повинен бути готовим застосовувати механізми примусу Росії до відповідальності за загрози США і державам-союзникам. В рамках такого підходу планує працювати адміністрація Байдена.читайте також"Допоки ядерна торпеда допливє, Росії вже не буде": у США висміяли новітню зброю з РФ
"Ми повинні бути здатні змушувати Росію платити і стикатися з наслідками її агресивної поведінки через загрози США та нашим союзникам, а у той же час вести з ними серйозні перемовини зі стратегічних питань. Цей підхід і збирається реалізовувати наша адміністрація", - підкреслив Салліван.
Ядерна угода США і Росії
- Перші телефонні перемовини нового президента США Джо Байдена з главою РФ Володимиром Путіним відбулися 26 січня. Сторони обговорили можливість продовження договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь строком на 5 років.
- Російська Держдума ратифікувала угоду щодо пролонгації СНО-3, після чого у Путіна заявили про намір президента підписати незабаром договір. При цьому у Кремлі не кажуть, коли може з'явитися нова угода між Росією і США щодо ядерної зброї.
- У п'ятницю, 29 січня, президент РФ Володимир Путін підписав закон про продовження угоди СНО-3 між Росією і США на 5 років. На сайті Кремля зазначено, що такі заходи відповідають національним інтересам Росії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред