Москва передала Вашингтону два неформальних документи за темо. контролю над озброєннями. Однак це не варіанти майбутньої угоди СНО-3, а "їжа для роздумів", яку росіяни запропонували розглянути американській стороні. Наразі жодних домовленостей між США і Росією щодо цього питання немає.
Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков у вівторок, 8 грудня, російському інформагентству ТАСС, коментуючи ситуацію з можливим продовженням Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.
За його словами, Росія передала США два неофіційних документи. Перший документ підкреслює рамки майбутнього контролю над озброєннями – в ньому росіяни окреслили питання, які слід обговорити для того, щоб вийти на попередні домовленості.
"При цьому ми сказали, що те, як такі домовленості можуть бути оформлені, - питання для обговорення. Це може бути певна суміш, набір різних за форматом і характером розумінь і зобов'язань як юридично зобов'язуючої властивості, так і політично", - пояснив Рябков.читайте такожВашингтон категорично відмовився від ядерної угоди на умовах Путіна
Другий документ - це варіант можливої домовленості між Москвою і Вашингтоном. Отже, документи припускають варіант ймовірної домовленості щодо скорочення наступальних озброєнь і план її реалізації.
"Таким чином, ми запропонували США по одному своєму документу погодитися з продовженням ДСНВ без попередніх умов, а в другому документі вклали наше бачення того, як рухатися далі і куди", - додав Рябков, уточнивши, що конкретно варіанти угод російські дипломати не передавали.
Також він підкреслив, що у Москви і Вашингтона немає попередніх домовленостей, тому що адміністрація Трампа відмовлялася продовжувати договір без попередніх умов, а з командою ймовірного переможця президентських виборів у США Джо Байдена перемовин поки що не було.
Ядерна угода США і Росії
- Видання Axious 12 жовтня з посиланням на джерело повідомляло, що президент США Дональд Трамп планував перепідписати з Росією угоду щодо СНО-3 до того, як відбудуться президентські вибори. Тоді повідомлялося, що сторони досягли попередньої домовленості з питання продовження угоди.
- У Кремлі заявляли, що Москва розраховує на продовження угоди, однак про досягнення компромісу говорити передчасно.
- 13 жовтня у Білому домі заявили, що США будуть готові продовжити договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь в тому випадку, якщо Москва поряд з Вашингтоном буде готова до заморожування ядерних арсеналів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред