У понеділок, 12 жовтня, прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков прокоментував інформацію, що глава США Дональд Трамп сподівається укласти з російською стороною угоду з ядерного озброєння перед виборами.
Про це повідомляє "Газета.Ru".
За словами Пєскова, наразі про таке рішення Трампа говорять тільки джерела, і поки рано говорити про досягнення домовленостей з контролю над озброєннями.
"На джерела реагувати не будемо – занадто багато фейків. Це гаряча тема. Вона є пріоритетною для нас в контактах з американцями", - додав помічник Путіна.
За його словами, контакти Росії і США на експертному рівні з цієї теми тривають, і в інтересах усього світу, щоб сторони знайшли консенсус.
"Позиції добре відомі, основні камені спотикання теж добре відомі", - сказав Пєсков.
Ядерна угода США і Росії - про що йшлося раніше:
- 12 жовтня видання Axios з посиланням на джерело повідомило, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп планує підписати угоду зі стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з Росією в останні дні перед президентськими виборами в США, які пройдуть 3 листопада.
- 10 червня стало відомо, що після виходу з договору з Росією щодо ракет середньої і малої дальності, Білий дім може розірвати ще більш значущу угоду - Договір про стратегічні наступальні озброєння.
- 4 червня президент США Дональд Трамп заявив, що хотів би в рамках саміту Великої сімки провести переговори з президентом РФ Володимиром Путіним з метою укладення нових домовленостей щодо застосування ядерної зброї.
Ядерна угода між Росією і США - що важливо знати:
СНО-III (договір між Російською Федерацією і Штатами про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, у тому числі ядерних озброєнь – ред.) був підписаний між президентами Бараком Обамою і Дмитром Медведєвим, але сьогодні Вашингтон вважає його застарілим і не відповідає американським інтересам. Адміністрація Трампа наполягає на його заміні довгостроковим пактом про контроль над озброєннями, під яким, крім США і Росії, повинен поставити підпис Пекін.
Термін дії нинішнього пакту закінчується в лютому 2021 року. Якщо адміністрація Трампа відмовиться від його продовження, то вперше за десятиліття жодних ядерних обмежень у США і Росії не буде - принаймні на папері.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред