Німеччина, Словаччина, Литва та Латвія відреагували на "секретну" інавгурацію Олександра Лукашенка – західні країни не визнали його президентом Білорусі.
Президент Литви Гітанас Науседа в Twitter написав, що ніяка інавгурація – ні секретна, ні помпезна – не змінить того факту, що результати виборів президента в Білорусі незаконні.
Представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт повідомив, що ФРН не вважає Лукашенка легітимним білоруським лідером навіть після інавгурації, пише в соцмережі DW на русском.
Міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок у Twitter-акаунті поділився, що Лукашенко несе відповідальність за президентські вибори, які не були ні вільними, ні справедливими, і після інавгурації не має легітимності керувати своєю державою.
На своїй сторінці в соцмережі очільник МЗС Латвії Едгара Рінкевича написав, що після "таємної" інавгурації Лукашенко не отримав статус легітимного президента.
"Секретна інавгурація... Лукашенка в Білорусі не легітимує фальсифікацію виборів і статус очільника держави. Гідно жалю, що голоси білоруського народу та міжнародної спільноти не мають значення...", – зазначив міністр.
- Нагадаємо, вибори президента Білорусі 2020 пройшли 9 серпня. Після виборчих перегонів почалися масові акції протесту.
- Люди вийшли на вулиці після того, як стало відомо, що Олександр Лукашенко перемагає з величезним відривом. Силовики жорстоко розправлялися з протестувальниками.
- Білоруська опозиція звинуватила владу у фальсифікаціях виборів. Низка країн світу, зокрема й Україна, не визнали вибори президента Білорусі 2020. Також виборчі перегони не визнав Європарламент.
- Лукашенко стверджував, що до організації протестів у Білорусі причетні країни Заходу.
- Білоруський лідер вирішив не залишати владу, 23 вересня в Мінську пройшла його "секретна" інавгурація.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред