Народ показав "кулак" Кремлю: чим закінчилися мітинги в Росії та коли продовження

24 січня 2021, 07:39оновлено 24 січня 2021, 16:50
3264
Кількість затримань стала рекордною за весь час проведення протестних акцій в сучасній історії Росії.
Протести в Росії 23 січня 2021 року на підтримку Олексія Навального
Під час протестів в Росії затримали понад три тисячі осіб / Reuters

Масштабні мітинги в Росії пройшли в суботу, 23 січня. Люди в різних містах вийшли на вулиці, щоб підтримати заарештованого після повернення з Німеччини опозиціонера Олексія Навального.

На акціях протесту на підтримку Навального по всій Росії затримано понад три тисячі осіб, повідомляє "ОВД-Инфо".

Станом на ранок неділі, 24 січня, було відомо про 3296 затриманих, з них тільки у Москві – 1294, у Санкт-Петербурзі – 486.

Від 50 до 100 затриманих — у Новосибірську, Воронежі, Нижньому Новгороді, Казані та Хабаровську.

Загалом затримання були у понад ста населених пунктах Росії.

Кількість затримань стала рекордною за весь час проведення протестних акцій в сучасній історії Росії. До цього рекордну кількість людей затримали 12 червня 2017 року: по всій країні — 1769 осіб, у Москві — 866.

Попри відсутність погоджень з владою, протестна акція стала найбільшою за багато років. У ній брали участь десятки тисяч людей. На відміну від багатьох інших мітингів, на неї зібралися тисячі людей в регіонах. Як повідомляє Медуза, у Краснодарі на вулиці вийшли майже шість тисяч осіб, у Єкатеринбурзі — сім тисяч, у Нижньому Новгороді — до десяти тисяч, у Пермі — від трьох до десяти тисяч протестувальників, у Барнаулі — три тисячі осіб, у Сиктивкарі — понад тисяча осіб.

У Москві, за різними оцінками, мітингували від 20 до 50 тисяч осіб. Reuters стверджує, що в місті на вулиці вийшли 40 тисяч осіб. Проєкт "Білий лічильник", який проводив незалежний підрахунок учасників протестних акцій, повідомив про 15 тисяч мітингувальників на піку виступів; усього, за його даними, в них могли взяти участь 20 тисяч осіб. МВС оцінило кількість учасників акції у чотири тисячі осіб.

У Санкт-Петербурзі на вулиці вийшли від 20 до 35 тисяч осіб.

Продовження мітингів

Соратники Олексія Навального вже анонсували нові акції протесту. У Telegram- каналі Команда Навального сказано, що акції протесту продовжаться на наступних вихідних.

Протести в Росії 23 січня - про що йшлося раніше:

  • 18 січня російський опозиціонер Олексій Навальний був заарештований Хімкінським міським судом на 30 діб. Його заарештували наступного дня після повернення до Росії і затримання в аеропорту Шереметьєво.
  • У той же день Навальний записав відеозвернення, в якому піддав критиці російську владу і закликав росіян вийти на мітинги на його підтримку. Соратник політика Леонід Волков заявив, що йде підготовка масових акцій, які мають відбутися 23 січня.
  • 23 січня Сполучені Штати рішуче засудили застосування сили проти протестувальників на мітингах на підтримку опозиціонера Олексія Навального. Як йдеться в заяві Держдепу, російський уряд прагне придушити права своїх громадян на мирні зібрання і свободу вираження думок, переслідуючи організаторів протестів, погрожуючи платформам соціальних мереж і заарештовуючи потенційних учасників.

Чому затримали Навального

У Олексія Навального є умовний термін - 3,5 роки з випробувальним терміном 5 років. Його політик отримав за звинувачення у розкраданнях у фірмах Ів Роше.

Термін мав закінчитися 30 грудня 2020. За російським законодавством умовний засуджений повинен з певною періодичністю відзначатися за місцем реєстрації.

До свого отруєння, коли опозиціонер був здоровий і перебував у Росії, він не прийшов на реєстрацію шість разів:

  • 13 січня,
  • 27 січня,
  • 3 лютого,
  • 16 березня,
  • 6 липня,
  • 17 серпня.

Попри це дружина Навального отримала дозвіл на його транспортування до Німеччини, коли він перебував у комі.

Під час лікування у російських правоохоронців претензій до Навального не виникало. Питання почали з'являтися після 12 жовтня, коли його виписали з клініки Шаріте.

Однак Навальний продовжував перебувати в Німеччині. За два дні до закінчення його випробувального терміну ФСВП відправила Навальному попередження: якщо до 29 грудня 2020 року, він не приїде, то служба може попросити замінити умовний термін на реальний.

Попри попередження, опозиціонер не прибув до Росії. Після чого ФСВП, згідно із законом, 30 грудня оголосила Навального в розшук.

Подальший запобіжний захід Навальному визначить суд. До засідання, яке поки призначене на 29 січня, він перебуватиме під вартою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти