У середовищі російських експертів активно обговорюється ідея введення миротворчого контингенту Росії у Нагірний Карабах. Кремлю може бути вигідний вірмено-азербайджанський конфлікт, у якому Москва здатна виступити посередником.
Про це розповів політолог Володимир Фесенко у ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, Росія має серйозні військові відносини з Вірменією, і тому в разі можливого звернення Єревана за допомогою, Москва може ввести свій миротворчий контингент у Нагірний Карабах.
"Росія постачала зброю Вірменії, там є російська військова база, тому військові відносини з Вірменією досить потужні. Росія може грати на протиріччях між Азербайджаном і Вірменією, підтримуючи напругу в регіоні, щоб бути посередником. Зараз в експертних колах Росії активно обговорюють ідею російських блакитних касок", - заявив Фесенко.читайте такожЕрдоган зробив жорстку заяву про Росію, США і Францію через Нагірний Карабах
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Вірмено-азербайджанський військовий конфлікт спалахнув з новою силою вранці, 27 вересня. Сторони висунули низку обопільних звинувачень на адресу один одного у зв'язку з порушенням режиму припинення вогню. У Баку заявили про початок контрнаступальної операції.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що Нагірний Карабах належить азербайджанській державі, тому Баку має намір відновити історичну справедливість.
- Його підтримав президент Туреччини Реджеп Ердоган. За словами турецького глави держави, Вірменія повинна вивести свої війська з Нагірного Карабаху, після чого на Південному Кавказі знову запанує мир.
- Алієв під час розмови з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем підкреслив, що війна між Азербайджаном і Вірменією закінчиться тільки після деокупації Нагірного Карабаху.
- У Вірменії заговорили про визнання незалежності Нагірного Карабаху. Як стверджують у Єревані, це трапиться в тому випадку, якщо Азербайджан і Туреччина почнуть наступ на невизнану НКР.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред