Путін підтвердив довічний імунітет колишніх президентів Росії

23 грудня 2020, 02:56
200
Рада Федерації отримає можливість позбавити колишніх президентів Росії довічної недоторканності.
Путина
Путін підписав закон про довічні гарантії для колишніх президентів РФ 22 грудня / Reuters

Російський президент Володимир Путін підписав закон, що передбачає довічну недоторканність колишній главам держави. Рішення щодо позбавлення імунітету цієї категорії громадян може прийняти Рада Федерації.

Згідно з даними офіційного інтернет-порталу закон було підписано Володимиром Путіним у вівторок, 22 грудня. Закон передбачає внесення змін до механізму позбавлення недоторканності колишніх президентів країни. Процедуру повинна ініціювати Держдума, висунувши звинувачення в скоєнні державної зради або іншого тяжкого злочину. Порядок дотримання законності процедури повинен бути затверджений Конституційним і Верховним судом. Після цього рішення приймає Радфед РФ.

До прийняття змін до законодавства звинувачення колишньому президенту міг висунути Слідчий комітет РФ в тому випадку, якщо проти нього відкрито провадження у вчиненні тяжкого злочину в процесі виконання повноважень. Подання повинно було направлятися до Державної думи, якій слід було вирішувати питання щодо позбавлення недоторканності. Далі, згідно з процедурою, звинувачення розглядала Рада Федерації.читайте такожПутіна наділили довічною недоторканністю у Росії

Наразі в законі підкреслюється, що колишній глава держави не може притягуватися до адміністративної або кримінальної відповідальності без дотримання вищеописаної процедури. Якщо раніше недоторканність гарантувалася президенту на час виконання обов'язків, то відтепер вона діє довічно.

Закон про довічний імунітет президента РФ

  • Державна Дума Росії 18 листопада в першому читанні прийняла низку змін до статті 3 Федерального закону "про гарантії президенту Російської Федерації, що припинив виконання своїх повноважень, і членам його сім'ї". Прийняті парламентаріями зміни припускають довічний імунітет і недоторканність колишній президентам російської держави.
  • Законопроект був прийнятий у другому читанні 9 грудня.
  • Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков стверджує, що такий закон не став відображенням будь-яких особливостей російської правової системи. Норми не є рідкістю з точки зору міжнародної практики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти