У президента Білорусі Олександра Лукашенка немає майбутнього, як не було його у Мілошевича. Проте аншлюс Білорусі Росією - це, як не сумно, прерогатива Росії. Путін може анексувати Білорусь завтра, якщо захоче. Заступитися за цю країну ніхто не зможе, заявив дослідник новітньої історії Росії, доктор історичних наук Юрій Фельштинський.
Про це Фельштинський розповів в інтерв'ю "Фактам".
"У Лукашенка немає майбутнього, як не було його у Мілошевича. Але аншлюс Білорусі Росією - це, як не сумно, прерогатива Росії. Путін може анексувати Білорусь завтра, якщо захоче. Заступитися за цю країну ніхто не зможе. Звичайно, буде опір. Звичайно, будуть жертви. Звичайно, буде засудження Росії Євросоюзом (за мовчазної підтримки Путіна Трампом). Однак врятувати Білорусь буде неможливо", - розповів історик.
За його словами, Лукашенко сьогодні взагалі нікого не цікавить — ні Євросоюз, ні Путіна.
"Але незалежна Білорусь - гарантія європейської безпеки, оскільки є буфером між Росією і НАТО. З тієї ж причини Білорусь - плацдарм для російського вторгнення до Східної Європи. Ця банальна істина відома всім, хто хоч раз подивився на європейську карту", - додав він.
Також Фельштинський підкреслив, що часу у Путіна на окупацію Білорусі не так вже й багато.
"На все це накладаються американські президентські вибори 3 листопада. Якщо Трамп програє, Путіну слід поквапитися з окупацією Білорусі. Якщо Трамп залишиться на другий термін - можна не поспішати", - підсумував він.
Переговори Лукашенка з Путіним - про що йшлося раніше:
- 14 вересня Олександр Лукашенко полетів до Росії на переговори з Володимиром Путіним, які пройдуть у форматі тет-а-тет.
- 13 вересня агентство Bloomberg з посиланням на п'ять близьких до Кремля джерел на умовах анонімності повідомило, що Володимир Путін не вірить у те, що протестувальники змістять президента Білорусі Олександра Лукашенка.
- 9 вересня прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков прокоментував підготовку візиту Олександра Лукашенка до РФ і розповів, чи планують у Кремлі поглинання Білорусі з боку Росії. "Жодних злиттів, поглинань і так далі бути не може як результат візиту. Це абсолютна нісенітниця", - підкреслив Пєсков.
- 8 вересня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про готовність продовжити інтеграцію з Росією.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред