Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький заявив, що Степан Бандера є "ідеологом злочину і ненависті", підтримавши заяву ізраїльського посла Джоеля Ліона, який раніше назвав Бандеру "посібником нацистів" і піддав критиці марш на його честь.
Зокрема, Ціхоцький на своїй сторінці в мікроблозі Twitter опублікував пост на підтримку посла Ізраїлю в Україні Джоеля Ліона, після резонансної заяви якого українські націоналісти провели акцію під ізраїльським посольством, вимагаючи від держави визнання Голодомору геноцидом українського народу.
"Дорогий Джоель Ліон. У зв'язку з ганебною демонстрацією перед посольством Ізраїлю в Україні, я хочу, щоб ти знав, що ти і твоя команда не самотні. Сироти від ідеолога злочину і ненависті "нехай відступлять назад і нехай посоромляться", - написав Ціхоцький.
Польський посол веде свій Twitter польською мовою, проте це повідомлення було написано українською.
Позицію Ціхоцького у своєму Telegram-каналі прокоментував народний депутат від фракції Слуга народу Максим Бужанський.
"Те, що польський посол підтримав ізраїльського посла щодо його позиції з приводу шанувальників покійного Степана, не дивно. Дивно те, що Україна крок за кроком, прискіпливо і копітко копіює польську політику щодо українців, 30х років минулого століття. Яка і створила Бандеру і тисячі його прихильників", - підкреслив парламентарій.читайте також"Пособник нацистів і вбивця дітей": у США накинулися на Київ через марш Бандери
Марш до Дня народження Степана Бандери
- 1 січня у Києві пройшла щорічна смолоскипна хода на честь дня народження лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери.
- Понад 500 осіб пройшли маршем від парку Шевченка в напрямку Майдану Незалежності. Активісти йшли під прапорами червоно-чорних прапорів і символіки Національного Корпусу, ВО Свободи і Правого сектора.
- Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон у своїй реакції на марш на честь Бандери назвав лідера українських націоналістів "посібником нацистів".
- Після його слів 6 січня під посольством Ізраїлю у Києві пройшла акція протесту, під час якої активісти вимагали визнати Голодомор 1932-1933 геноцидом українського народу.
- Його заява призвела до дискусії у Мережі, у якій взяли участь нардеп Максим Бужанський та блогер Ігор Мосійчук.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред