Заява посла Ізраїлю в Україні Джоеля Ліона щодо маршу на честь Степана Бандери викликала дискусію у мережі.
"Ми рішуче засуджуємо будь-яке прославлення пособників нацистського режиму. Час для України примиритися зі своїм минулим", - висловився посол щодо маршу у своєму твіттері.
Заяву посла прокоментував у своєму Telegram-каналі народний депутат від Слуги народу Максим Бужанський.
"Ну ось, пособник нацистів. День народження покійного Степана безнадійно зіпсований", - сказав Бужанський, і додав: "Ось зараз саме час, щоб який-небудь дегенерат виліз, і розповів ізраїльському послу маячню про те, як Шухевич рятував євреїв. Упевнений, до вечора такий обов'язково знайдеться".
Також народний депутат зазначив, що "треба якось не так сильно захоплюватися героїзацією колаборантів, а то всі досягнуті з Ізраїлем угоди можуть випадково Степаном накритися".
"І лікуватися, якщо що, доведеться в Коломиї, а не в Тель-Авіві, а це дві великі різниці", - сказав він.
Слова Бужанського зачепили колишнього народного депутата Ігоря Мосійчука, і у свєму Telegram-каналі він теж висловився з цього питання.
"Ні, Макс! Я пропоную розповісти або нагадати послу, скільки євреїв допомагало нацистам в концтаборах знищувати і спалювати в крематоріях своїх єдинокровних братів і сестер. Нагадати, скільки українців рятувало євреїв від розстрілів і за це стало праведниками світу. А ще думаю варто нагадати пану послу, скільки євреї пролили крові, борючись за власну державу", - сказав Мосійчук.
За його словами, "посол має утриматися від суджень про нашу історію", тому що вони точно не підуть на користь україно-ізраїльським відносинам.
Мосійчук також згадав, що бачив рік-два тому в Ізраїлі, як "якась група євреїв-ліваків вшановувала Лазаря Кагановича", однак жодних заяв нашого посла не було.
У відповідь на це Бужанський сказав, що посол чітко і недвозначно озвучив позицію держави, яку представляє.
"Він же нам не давав порад, кого призначити міністром, кого в наглядову раду, а кого в Комісію з відбору директора ДБР. Жодних подвійних стандартів", - сказав він.
Марш до Дня народження Бандери - про що йшлося раніше:
- У Києві 1 січня відбулася щорічна факельна хода з нагоди дня народження українського політичного діяча, лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери.
- У заході взяли участь понад півтисячі людей. Люди повільно рухалися від парку Шевченка в напрямку Майдану Незалежності. Учасники тримали червоно-чорні прапори, національні прапори та прапори Нацкорпусу, Правого сектору та ВО Свобода.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред