Ви дізнаєтеся:
- Існуючі бомбосховища покривають близько 45% населення Норвегії
- Уряд пропонує два типи укриттів
Влада Норвегії має намір запровадити обов'язкову наявність бомбосховищ у всіх нових будівлях у рамках зусиль із підвищення стійкості суспільства до криз на тлі вторгнення Росії в Україну. Про це пише Bloomberg.
Уряд в Осло планує скасувати рішення законодавців від 1998 року, яке призупиняло вимоги про наявність бомбосховищ для всіх будівель площею понад 1 тис. м². Це рішення призвело до того, що відтоді в країні не було побудовано жодного нового бомбосховища.
У повідомленні про загальну готовність до криз і війни, виданому міністерством юстиції Норвегії, йдеться, що невиправдано в поточній ситуації політики безпеки зберігати рішення 1998 року. Існуючі бомбосховища покривають близько 45% населення Норвегії, порівняно з приблизно 90% у Фінляндії, 80% у Данії та 70% у Швеції, зазначається в документі.
Хоча Норвегія вже посилила законодавство щодо іноземних інвестицій у стратегічні галузі, документ також пропонує додаткові обмеження "в контексті розвитку нормативно-правової бази в Європейському союзі". Зокрема, уряд планує наслідувати приклад інших країн Північної Європи і змінити правила попереднього схвалення купівлі нерухомості поблизу військових об'єктів та інших критично важливих об'єктів інфраструктури.
Як уточнює Politico, уряд пропонує два типи укриттів: нові, які захищатимуть від хімічної та радіоактивної зброї; а деякі для захисту від звичайної зброї, яку можна було б перепрофілювати зі станцій метро або паркувальних гаражів.
"Навколо нас більше невизначеності. Ми маємо подбати про цивільне населення в разі найгіршого сценарію з війною або збройним нападом. У такому разі укриття є одним із необхідних нам заходів захисту", - сказала міністр юстиції та громадської безпеки Норвегії Емілі Енгер Мел.
Війна в Україні - останні новини
Раніше повідомлялося, що армія РФ і КНДР потопає у втратах. Жодного військового успіху Росії так і не вдалося домогтися, розповів полковник. ЗСУ здійснили тактичну операцію на території Курської області РФ, яка переросла в стратегічний успіх, показавши слабкість російського режиму.
Як повідомляв раніше Главред, переговори України і РФ не приведуть до миру - в ISW назвали головну перешкоду. Жодні переговори не можуть стати запорукою миру з вимогами російського диктатора Володимира Путіна, підкреслили аналітики.
Нагадаємо, уламки пошкодили будинки в 7 областях - РФ запустила по Україні 74 дрони. У Повітряних силах розповіли про наслідки нічного ворожого удару окупантів по Україні.
Читайте також:
- Байден оцінив шанси України на перемогу у війні з РФ
- Уламки пошкодили будинки в 7 областях: РФ запустила по Україні 74 дрони
- 100 життів за кожен квадратний кілометр: армія РФ і КНДР потопає у втратах
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред