Сьогодні Конгрес США схвалив важливе рішення для нашої країни - був схвалений перший транш допомоги в рамках ініціативи безпеки допомоги Україні (USAI), повідомляє Міністерство оборони у п'ятницю, 19 лютого.
Міністр оборони України Андрій Таран під час розмови з американським колегою Ллойдом Остіном обговорив питання оборонної реформи та прогресу з ключових напрямків.
"Ми постійно нарощуємо рівень сумісності з силами Альянсу завдяки технічній допомозі, а також спільній участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки. Тому, Україна підтверджує намір продовжити участь в операціях НАТО, зокрема, у складі тренувально-дорадчої місії НАТО Рішуча підтримка, багатонаціональних сил НАТО в Косово, готується направити сили і засоби в тренувальній місії НАТО в Іраку та операції НАТО в Середземному морі Морський охоронець", - заявив Таран.
читайте такожБайден висунув чергові звинувачення Путіну і запевнив НАТО в підтримці
Сторони також детально зупинилися на практичних кроках реалізації статусу України як партнера НАТО з розширеними можливостями.
Таран запросив Остіна відвідати святкування 30-ї річниці Незалежності України.
Північний потік-2 - про що раніше повідомляв Главред:
- Нові проблеми з добудовою газопроводу Північний потік-2 виникли у Росії після того, як з 1 січня 2021 року внабули чинності нові санкції США, які можуть поширюватися на всі компанії, прямо або опосередковано залучені до проєкту.
- У Байдена стверджують, що санкції будуть введені після того, як Вашингтон зафіксує процес добудови СП-2 або спроби сертифікації трубопроводу.
- Оглядач німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung Райнхард Фезер стверджував, що запуск газопроводу Північний потік - 2 небезпечний для Києва. Росія в такому випадку більше не залежатиме від українського транзиту і може знову піти на крок з дестабілізації політичної ситуації в Україні.
- Радник голови Нафтогазу Лана Зеркаль заявляла, що нова адміністрація США готова зупинити реалізацію проєкту Північний потік-2 і може застосувати для цього широкий арсенал інструментів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред