Події, пов'язані з протестами у Хабаровську, наразіт не здатні стати каталізатором початку масових акцій по всій Росії. Однак їх небезпека для Кремля полягає в тому, що в регіоні вже відбулася своєрідна революція, що відобразилося на ситуації в країні.
Про це заявив старший науковий співробітник американського Інституту Катона, колишній радник російського президента Володимира Путіна Андрій Ілларіонов під час чату на Главреді.
За його словами, події у Хабаровську, які можна назвати революцією на рівні регіону, навряд чи зможуть вийти за межі локального рівня. Фокус полягає в тому, що "Хабаровська революція" вже змінила систему проведення народних акцій у РФ.
"По-перше, люди відтепер не питають дозволу у органів влади - вони виходять на протест без отримання таких дозволів. По-друге, люди виносять ті плакати, які вони вважають за потрібне, не погоджуючи це ні з ким. По-третє, ОМОН і поліція не нападають на людей і не заарештовують їх в масовому порядку. Є лише окремі затримання, але нічого подібного тим масовим затриманням, які ми бачили у Москві, Петербурзі, інших містах, не відбувається", - вважає Ілларіонов.читайте такожГоловні висновки з антипутінських протестів у Хабаровську
Більш того, вищевказані аргументи свідчать про те, що такі події небезпечні для російської влади, яка намагається маневрувати у цій ситуації.
"Тому у Хабаровську відбувається саме революція, що представляє велику небезпеку для Кремля. Невипадково, що влада зараз намагається впливати на людей і батогом, і пряником: вона намагається і загравати з протестувальниками і отруює Навального", - додав експерт.
Втім, незважаючи на важливу роль хабаровських протестів у внутрішньополітичних процесах Росії, вони поки що не зможуть перекинутися на Москву. Втім, за певних умов такі події здатні спровокувати старт масових протестів по всій території країни.
"Зараз хабаровські протести не в змозі перекинутися на Москву, але вони грають роль тліючого гніту, який за наявності додаткових факторів буде здатний підпалити полум'я визвольного руху по всій країні", - стверджує економіст.
Наостанок він додав, що Кремль поки що не застосовує жорстких заходів до протестів у Хабаровську, тому що у Москві не впевнені в успіху силових заходів в російських регіонах.
"Він (Путін, - ред.) побоюється, що силове придушення Хабаровська не загасить, а, навпаки, розпалить багаття обурення – і у Хабаровську, і в інших місцях", - підкреслив Андрій Ілларіонов.читайте такожПротести у Хабаровську: чи затріщить Росія по швах
- Нагадаємо, в суботу, 19 серпня, незважаючи на сильну зливу, у Хабаровську сталася вже 71-а акція протесту проти арешту колишнього губернатора Сергія Фургала. Заходи проходять вже третій місяць, проте активісти мають намір продовжувати протести. Під час мітингу учасники протесту закликали Путіна піти у відставку.
- Ексгубернатор Хабаровського краю Сергій Фургал був затриманий 9 липня. Пізніше його заарештували у зв'язку з підозрою в організації двох вбивств і замаху на одне вбивство в середині нульових років. Після його арешту в регіоні почалися акції протесту на підтримку губернатора.
- Раніше політичний експерт Руслан Осипенко заявив, що протести у Хабаровську – це реакція регіональних еліт на продовження терміну правління Володимира Путіна у Росії. На його думку, це фактично контрреволюція олігархів проти правлячого режиму.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред