Очільник Міністерства закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що попри дії російської влади щодо опозиціонера Олексія Навального французька держава має зберегти зв'язки з Російською Федерацією.
Французька влада не відмовиться від планів вести діалог з російською стороною, оскільки Франція та РФ – сусіди, розповів чиновник під час засідання Комісії у закордонних справах Національних зборів, пише rfi.fr.
Міністр додав, що іноді Росія буває нестерпним сусідом, а іноді – страхітливим.
"Ми маємо зберегти зв'язки з Росією, але при цьому зайняти жорстку позицію і засудити дії влади щодо... Навального... ми не відмовимося від планів (вести діалог з РФ – Ред.), тому що ця країна – наш сусід. Хоча це іноді неприємний, іноді страхітливий, а іноді нестерпний сусід", – заявив Ле Дріан.
- Нагадаємо, 2 березня Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених російських чиновників через переслідування Олексія Навального. Зокрема в "чорний список" потрапила начальник Росгвардіі Віктор Золотов, генпрокурор Ігор Краснов й очільник Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін.
- Також обмежувальні заходи проти РФ через опозиціонера запровадили США.
Отруєння, арешт та засудження Олексія Навального – що потрібно знати
У серпні 2020 року Олексій Навальний пережив отруєння – його лікували у берлінській клініці Шаріте. Західні експерти повідомили, що політика отруїли речовиною з групи Новачок.
Опозиціонер стверджував, що за його отруєнням стоїть російський президент Володимир Путін.
У січні Навальний повернувся в Росію, був затриманий у московському аеропорту Шереметьєво, а потім заарештований на 30 діб.
Підставою для затримання та арешту стало оголошення в розшук 29 грудня 2020-го.
Опозиціонеру інкримінували ухилення від проходження заходів, пов'язаних з умовною судимістю у справі компанії Ів Роше. На початку лютого 2021 – го суд засудив Навального у справі Ів Роше до реального терміну – політик отримав 3,5 роки колонії загального режиму.
Пізніше його визнали винним у справі про "наклеп" й присудили штраф.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред