У МЗС Литви висловилися про будівництво російського газопроводу Північний потік-2 і зазначили, що Євросоюз фактично "фінансує тирана".
За словами литовського міністра закордонних справ Литви Габріелюса Ландсбергіса, в проєкті Північний потік-2 сьогодні немає ніякого сенсу, оскільки Європа до 2030 року планує припинити використання викопного палива, а цей газопровід тільки збільшить його кількість у регіоні, пише Радіо Свобода.
"Цей проєкт також не приносить ніякої користі єдності Європи. Німеччина доклала багато зусиль для того, щоб Європа була реально об'єднаною... І мені було б сумно спостерігати, що німецька спадщина об'єднаної Європи зникає через один проєкт" ,- пояснив він.
Ландсбергіс зазначив, що він пропонував відкласти будівництво Північного потоку-2 до нових виборів в Росії. На його думку, Якщо Росія зможе провести по-справжньому демократичні вибори, то нехай продовжує реалізацію газопроводу.
читайте такожУ ЄС списали в утиль Північний потік-2 і назвали умову блокади газопроводу
"Якщо в Росії відбудуться демократичні вибори, то ладно - будуйте далі. Але в нинішніх умовах цим проєктом ми фактично фінансуємо тирана. А це завжди погана ідея, тому що на ці кошти він зрештою будує танки. Тому моя ідея була - відкласти будівництво до виборів. Перефразовуючи Джона Леннона, дамо Путіну шанс", - додав міністр.
Північний потік-2-Про що раніше писав головред:
- Нові проблеми із завершенням будівництва Північного потоку-2 виникли у Росії після того, як 1 січня 2021 року набули чинності нові санкції Вашингтона, які передбачають можливість введення американською державою санкції проти всіх компаній, які задіяні в будівництві газопроводу.
- 23 лютого стало відомо про те, що мінімум 18 компаній вирішили припинити свою участь у проекті СП-2 через побоювання потрапити під санкції США. Серед них німецька страхова компанія Munich Re, яка відмовилася надавати свої послуги газопроводу.
- Велика нафтогазова компанія Wintershall Dea, яка профінансувала будівництво СП - 2 на 730 мільйонів євро, також вирішила відмовитися від проекту через загрозу обмежень з боку Вашингтона.
- 24 лютого в Єврокомісії заявили, що Північний потік-2 по суті не потрібен Євросоюзу, однак рішення про зупинку проекту повинна приймати Німеччина.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред