Євросоюз засудив зрив перемир'я у Нагірному Карабасі

19 жовтня 2020, 08:58
43
ЄС засуджує той факт, що порушення тривають, і надходять повідомлення про бойові дії в Нагірному Карабасі і навколо нього, зазначив Жозеп Боррель.
Жозеп Боррель
Жозеп Боррель засудив зрив перемир'я в Нагірному Карабасі / Фото : REUTERS

Європейський Союз привітав домовленості Вірменії та Азербайджану щодо гуманітарного перемир'я, яке мало розпочатися 18 жовтня, і засуджує продовження бойових дій в Нагірному Карабасі, заявив верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Заява Борреля розміщена на офіційному сайті дипломатичного відомства.

"ЄС засуджує той факт, що, на жаль, порушення тривають, і надходять повідомлення про бойові дії в Нагірному Карабасі і навколо нього. Це призводить до ще більших страждань цивільного населення. Це посилює конфлікт між державами та відповідними суспільствами, ще більше ускладнюючи загоєння ран. Населення Нагірного Карабаху вже відчуває надмірні страждання", - зазначив Боррель.

Дипломат звернув увагу на те, що жертвами конфлікту стали і мирні жителі.

Він повідомив про розмову з міністрами закордонних справ двох країн, під час якої підкреслив, що припинення вогню "має бути беззастережним і суворо дотримуватися обома сторонами".

"Я також підкреслив, що напади на цивільних осіб мають бути негайно припинені. Вони не можуть бути виправдані. Я підтвердив, що ЄС як і раніше готовий підтримати сторони і ОБСЄ в довгостроковому врегулюванні конфлікту", - додав Боррель.

Перемир'я в Карабасі – про що йшлося раніше:

  • Нове перемир'я в Нагірному Карабасі набуло чинності опівночі 18 жовтня (23.00 за київським часом 17 жовтня) – про нього сторони домовилися напередодні. Але і воно було порушене. Спочатку про порушення режиму припинення вогню заявило МО Вірменії, під ранок зі звинуваченнями на адресу супротивника виступило МО Азербайджану.
  • У ніч проти 10 жовтня Вірменія і Азербайджан домовилися про перемир'я в Нагірному Карабасі і погодилися почати обмін полоненими і вбитими після вступу в силу режиму припинення вогню. Воно почалося опівдні.
  • Уже за 10 хвилин режим припинення вогню в Нагірному Карабасі був порушений. Про обстріли повідомило і Міноборони Вірменії, і Міноборони Азербайджану.

Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:

Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.

У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.

Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.

Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.

27 вересня збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти