Глава Білорусі Олександр Лукашенко підписав декрет Про захист суверенітету і конституційного ладу в разі загибелі білоруського президента. Політолог, директор аналітичного центру Третій сектор Андрій Золотарьов вважає, що існує ризик того, що у прем'єра виникне спокуса усунути Лукашенка.
Як пояснив експерт Главреду, після декрету прем'єр-міністр фактично стає другою людиною в державі, а політики часто "кусають" тих, кому вони багато чим зобов'язані.
"Однак Лукашенко і це розуміє. Саме тому за останні 20 років в білоруському політикумі не піднімалася до високих позицій жодна фігура, яка могла б скласти хоч якусь серйозну конкуренцію Лукашенку. Ще в 90-ті хтось миготів, а потім все затихло – є лише Лукашенко, і нікого більше. Тому поки що прем'єр в Білорусі гратиме чисто технічну роль, а от у разі виникнення кризи через фізичне усунення Лукашенка - подивимося", – зазначив Золотарьов.
Політолог додав, що білоруська верхівка дуже уважно стежитиме, щоби Захід не купив і не схилив до співпраці білоруського прем'єра.
"Якщо раптом Лукашенка фізично усунуть, це ще не означає, що Захід переможе в Білорусі. Куди більше шансів у Білорусі у тих кандидатів, які пов'язані з Росією, оскільки вплив російського капіталу і силовиків там куди сильніший, ніж вплив Заходу", - додав Золотарьов.
Спроба замаху на Лукашенка - про що раніше писав Главред:
- Олександр Лукашенко заявив про підготовку на нього та його синів замаху, в якому нібито замішані зокрема й іноземні спецслужби.
- За його словами, в Білорусі не вдалася спроба організувати спочатку заколот, а після цього "повзучий переворот".
- Він стверджує, що учасників підготовки замаху, які прибули із США, затримали в Москві.
- У ФСБ заявили, що знайшли "український слід" у спробі замаху на Лукашенка.
- Глава КДБ Білорусі Іван Тертель розповів про розслідування підготовки замаху на Лукашенка і збройного перевороту.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред