Американський глава держави Джо Байден у своїй заяві про Росію чітко продемонстрував наміри зберегти стабільність у світовому політичному процесі. На рівні риторики промова президента була дуже серйозною. Однак він припустився помилки, запропонувавши Володимиру Путіну зустріч. Складно припустити, як виглядатиме спільна заява лідерів Вашингтона і Москви. Про це заявив американський дипломат Девід Крамер під час свого виступу на Київському безпековому форумі.
Як повідомляє Україна 24, експерт у сфері міжнародної політики сказав про те, що заява Байдена про російську державу його вразила. Президент США продемонстрував жорстку риторику і показав прагнення до збереження світової стабільності. Причому, що важливо, він вказав на те, що відбулася телефонна розмова з українським президентом Володимиром Зеленським.
"Що стосується звернення Байдена після розмови з Путіним, мене вразили дві речі. По-перше, чітка позиція президента Байдена, а також його зацікавленість у стратегічній стабільності. Мова була досить жорсткою, було заявлено, що відбулася розмова з президентом Зеленським", - зазначив Крамер.читайте такожБайден виступив з важливою заявою через агресію Росії проти України
Однак, за його словами, Байден також припустився помилки. Йому не слід було пропонувати Путіну зустріч. Складно уявити, якою буде спільна заява лідерів американської і російської держав.
"Однак заява про зустріч з Путіним була помилкою. Якщо проводиться зустріч, то має бути спільна заява, і я не уявляю, якою вона буде", - підкреслив дипломат.
Перемовини Байдена і Путіна
- У вівторок, 13 квітня, відбулися телефонні перемовини президента США Джо Байдена і глави РФ Володимира Путіна. Під час дискусії господар Білого дому закликав Путіна припинити посилення російського військового тиску на Україну і запропонував зустрітися на території однієї з європейських держав.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен пізніше сказав, що Байден запропонував зустрітися Путіну вже найближчі тижнями.
- 15 квітня у Вашингтоні впровадили нові санкції проти Росії, пов'язані зі звинуваченнями на адресу Москви у зв'язку з втручанням в американський виборчий процес і кібератаками. Під обмеженнями США опинилися 6 технологічних компаній, а також 32 фізичних і юридичних особи. Крім того, американці вирішили вислати 10 російських дипломатів.
- Спікер Кремля Дмитро Пєсков 16 квітня оголосив про те, що Путін запропонував Байдену зустріч вже найближчими днями, причому без додаткових умов.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред