Росія перебуває у Раді Європи, тому Москва зобов'язана виконати рішення Європейського суду з прав людини і звільнити Олексія Навального. В іншому випадку РФ можуть виключити з Ради Європи, після чого росіяни втратять доступ до ПАРЄ. Це означатиме остаточний розрив відносин з Європою і відкриє шлях до палацового перевороту у російській державі, сказав в ефірі телеканалу Україна 24 журналіст Іван Яковина.
За його словами, відмова від звільнення Навального може призвести до того, що з'явиться загроза виключення Росії з Ради Європи. Після цього Москва не зможе користуватися ПАРЄ в якості перемовного майданчика. При цьому постраждає престиж держави - усі європейські країни присутні у Раді Європи - крім Білорусі Олександра Лукашенка.
"Наскільки серйозним може бути таке покарання - судити складно. З одного боку, Путін говорив, що його країна може прожити без формальної участі в європейських інститутах. З іншого боку, Москві дуже подобається користуватися цим майданчиком - ПАРЄ - для проведення зустрічей з союзниками", - зазначив журналіст.читайте такожЕксперт пояснила наслідки заяви Лаврова про розрив Росії і Євросоюзу
Виключення з Ради Європи, як вважає Яковина, може призвести до остаточного розриву Росії з Європою. У такому випадку буде розв'язана справжня холодна війна, атрибутами якої стануть персональні санкції. Це найгірший сценарій для нерозривно пов'язаної із Заходом російський еліти, його реалізація ознаменується справжнім розколом.
"Для російської еліти немає нічого страшнішого за це, оскільки її життя безпосередньо пов'язане із Заходом – там її гроші, вілли, літаки, яхти. Там лікуються батьки російських начальників і вчаться їхні діти. Нова холодна війна розколе російську еліту на прихильників і противників Путіна і його жорстокого підходу", - запевнив він.
Журналіст додав, що саме за такого сценарію у Росії може трапитися палацовий переворот з подальшим крахом чинного правлячого режиму. Тому російська влада спробує не допустити виходу Росії з ПАРЄ.читайте такожЯк Євросоюз покарає Росію за ув'язнення Навального
"Саме розкол еліт, а зовсім не революція, може призвести до палацового перевороту у Москві і падіння режиму Путіна. Він це знає, і він цього боїться – тому не хотів би сьогодні виходити з ПАРЄ, повністю розриваючи відносини із Заходом", - підкреслив Іван Яковина.
Відносини Росії і Заходу
- Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 12 лютого заявив про можливість розриву відносин Москви і Заходу у тому випадку, якщо у ЄС будуть впроваджувати проти РФ жорсткі санкції, які позначаться на стратегічних секторах російської економіки.
- Пізніше у Кремлі сказали, що слова Лаврова були некоректно переказані і висловили готовність до співпраці з Євросоюзом. Однак у випадку жорстких санкцій з боку Брюсселя Москва дійсно змушена буде піти на крайні заходи.
- Глави МЗС країн Євросоюзу 22 лютого планують схвалити впровадження нових санкцій проти Росії через справу Олексія Навального. Обмеження мають намір запустити в березні. Як стверджують журналісти Bloomberg, незважаючи на заклики Навального і його соратників, санкції ЄС навряд чи будуть застосовані проти російських олігархів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред