Президент США Дональд Трамп повинен провести прямі перемовини з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим і прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном, а також президентом Туреччини Реджепом Ердоганом з метою врегулювання вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі.
Відповідну заяву кандидата в президенти США від Демократичної партії Джо Байдена опубліковано на його офіційному сайті.
У заяві йдеться про те, що активна фаза військових дій у Нагірному Карабасі триває вже місяць. Президенту Трампу слід провести особисті перемовини з лідерами Азербайджану і Вірменії Алієвим і Пашиняном, а також з главою Турецької республіки Реджепом Ердоганом з метою деескалації конфлікту у Нагірному Карабасі.
"Після місяця бойових дій президенту Трампу вже час безпосередньо звернутися до лідерів Вірменії, Азербайджану і Туреччини, щоб домогтися негайної деескалації і зупинити просування азербайджанських військ у Нагірному Карабасі", - наголошується в повідомленні.
На думку Байдена, Трамп повинен "особисто втрутитися, щоб зупинити цю війну".
Крім того, як вважає кандидат на пост президента США, американській адміністрації слід виступити із закликом до Туреччини і Росії з метою "припинення розпалювання конфлікту поставками зброї і, у випадку з Туреччиною, найманців".читайте такожУ США розкрили плани щодо врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі
США разом з Європою повинні напрацювати консолідовану позицію з метою врегулювання збройного конфлікту у Нагірному Карабасі. Якщо Байден здобуде перемогу на виборах, він вирішуватиме це питання.
"Сполучені Штати повинні очолити дипломатичні зусилля щодо припинення бойових дій разом з нашими європейськими партнерами і наполягати на міжнародній гуманітарній допомозі, щоб покласти край стражданням", - підкреслив Джо Байден.
Позиція США щодо конфлікту у Нагірному Карабасі
- Вірмено-азербайджанська війна у Нагірному Карабасі загострилася 27 вересня. Сторони звинуватили одна одну в порушенні режиму припинення вогню, після чого Азербайджан оголосив про контрнаступальну операцію.
- На підтримку Баку виступила Туреччина. Президент Реджеп Ердоган закликав Вірменію вивести війська з Нагірного Карабаху і повернути дану територію під контроль Азербайджану.
- США є однією з країн-гарантів врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі. 1 жовтня Вашингтон спільно з Парижем і Москвою випустили спільну заяву, в якій закликали Вірменію та Азербайджан припинити вогонь.
- У Вашингтоні заявляли, що Туреччина забезпечує підкріплення Азербайджану зоні нагірно-карабахського військового конфлікту і закликали треті країни не втручатися у війну Баку і Єревану.
- 25 жовтня в США пройшли перемовини з представниками Азербайджану і Вірменії, за підсумками яких сторони домовилися про перемир'я, починаючи з 26 жовтня. Однак треті за рахунком домовленості були зірвані.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред