Вірменія закликає Україну дотримуватися нейтральної політичної позиції щодо конфлікту у Нагірному Карабасі. У Баку дякують Київу за підтримку і вказують на порушення Єреваном міжнародних правових норм.
Про це повідомляє телеканал Україна 24.
Як заявив заступник глави МЗС Вірменії Шаварш Кочарян, у Єревані розуміють, наскільки складними для України є подібні теми, проте закликають не проводити паралелі між територіальними проблемами Києва і ситуації у Нагірному Карабасі.
"Нагірний Карабах - єдина самовизначена держава пострадянського простору. Він самовизначився в період існування СРСР на тих же підставах, що і Україна, Вірменія, Азербайджан. Референдум про незалежність і вихід Карабаху з Радянського Союзу був проведений раніше, ніж у Азербайджані", - сказав Кочарян.
Заступник Міністра закордонних справ Азербайджану Араз Азімов висловив слова подяки українцям за підтримку Баку і звинуватив Єреван у провокації конфлікту.
Згідно з позицією його держави, Вірменія своїми ініціативами зриває 30-річний процес врегулювання конфронтації. Ще у 1993 році Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка зафіксувала факт приналежності Нагірного Карабаху республіці Азербайджан і вимагала виведення з цієї території вірменських військ. Але всупереч домовленостям і міжнародним документам, Вірменія, навпаки, з роками посилила окупацію невизнаної Нагірно-Карабаської республіки.читайте такожЗеленський зробив заяву про позицію України щодо конфлікту у Нагірному Карабасі
"Вірменія в ці роки значно зміцнила окупацію територій, звела інженерні споруди вздовж лінії припинення вогню, впровадила збройні сили зі своєї території на окуповану територію Азербайджану, здійснює незаконні поселення на окупованій території", - підкреслив Азімов.
Позиція України щодо Нагірного Карабаху
- Загострення конфлікту Азербайджану і Вірменії в районі Нагірного Карабаху сталося 27 вересня. Сторони звинуватили один одну в провокаційних обстрілах, після чого у Баку заявили про старт контрнаступальної військової операції.
- Україна на офіційному рівні закликала Баку і Єреван припинити збройне зіткнення і сісти за стіл перемовин.
- Нардеп від фракції Слуга народу Людмила Марченко заявила про готовність України надати військову допомогу Азербайджану у разі такої необхідності.
- Її слова спростував глава МЗС Дмитро Кулеба, який закликав парламентаріїв не робити необачних заяв.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред