Президент України Володимир Зеленський обговорив у телефонному режимі з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Кристаліною Георгієвою просування до прийняття державного бюджету України на 2021 рік.
Як повідомляє Офіс президента, під час спілкування з главою МВФ Зеленський підкреслив, що Україна виконала всі структурні маяки, необхідні для перегляду програми з МВФ.
"Я вдячний Вам і команді Фонду за прийняття рішення про збільшення першого траншу в рамках програми stand-by до $2,1 млрд, що дозволило нам нормально пройти цей період і профінансувати витрати на медицину, соціальні програми та фінансові зобов'язання", - зазначив Зеленський.
Також у розмові обговорили важливість прийняття збалансованого бюджету України на 2021 рік, а також ризики нещодавнього рішення Конституційного Суду про скасування частини положень антикорупційного законодавства.
читайте такожУ МВФ відреагували на резонансне рішення КСУ щодо декларацій
"Для мене продовження реформи антикорупційних органів є одним з пріоритетів. Ми прийняли ряд термінових кроків і рішень, зокрема скликали засідання РНБО, уряд вніс розпорядження щодо забезпечення функціонування реєстру е-декларацій, а я запропонував парламенту проект закону про перезавантаження всього складу Конституційного Суду. Сьогодні немає жодних загроз для діяльності НАБУ. Наші команди обговорили повне повернення е-декларування і відзначили план дій і підготовку відповідних законопроектів", - підкреслив Зеленський.
Глава держави зазначив, що сьогодні як ніколи в Україні сконцентрована спільна позиція всіх антикорупційних органів, громадських організацій, дипломатичного корпусу, міжнародних партнерів для врегулювання ситуації та повного відновлення антикорупційної інфраструктури.
читайте такожУ Мінфіні відповіли, коли варто чекати транш від МВФ для України
При цьому Георгієва відзначила швидку реакцію і заходи, прийняті українською владою після рішення КСУ.
Скандальне рішення КСУ - про що раніше повідомляв Главред:
- Конституційний суд України у вівторок, 27 жовтня, виніс рішення про неконституційність статті в Кримінальному кодексі, що передбачає кримінальну відповідальність для чиновників, які вносять недостовірні дані в електронні декларації.
- Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції здійснювати моніторинг декларацій та зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
- У Євросоюзі заявили, що надання Брюсселем фінансової допомоги Києву безпосередньо пов'язане зі створенням антикорупційних органів в Україні.
- Президент України Володимир Зеленський 29 жовтня скликав екстрене засідання РНБО, на якому було прийнято рішення про відновленні роботи реєстру електронних декларацій.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред