Стратег, інфекціоніст, консультант з управління змінами Вадим Арістов прокоментував прогнози про зростання числа хворих на коронавірус до 10 тисяч пацієнтів на добу.
Як підкреслив він у коментарі Главреду, така цифра є максимумом з того, що можна буде визначити шляхом ПЛР-тестування.
"Раніше міністр охорони здоров'я Степанов заявив про збільшення кількості ПЛР-тестів на коронавірус з 40 до 50 тисяч на добу, з яких більше 20 відсотків не може бути позитивними. Швидше за все, більше цієї цифри ми просто технічно не зможемо виявляти, хоча кількість хворих вже близька до цієї цифри або навіть її перевищує і надалі почнеться реєстрація тих, хто помер з симптомами, схожими на COVID-19. А на легкі випадки, де є ознаки COVID-19, у лікарів просто не залишиться квот - тобто, їх просто не будуть тестувати", - сказав Арістов.
У той же час він не виключив, що збільшення кількості ліжко-місць в нових госпіталях може спровокувати зростання числа летальних випадків.
"Летальність буде зростати. І ті ліжко-місця, які наростили (і будуть продовжувати нарощувати) без кисню і на них будуть направляти саме тих важких пацієнтів, яким потрібен кисень. Тому ті люди, яких би кілька днів протримали на кисні, вижили б, але оскільки кисень для них буде обмежений, за рахунок цього збільшиться і летальність", - пояснив Арістов.
Говорячи про ймовірність введення тотального карантину, Арістов вважає, що такий сценарій вірогідний тільки в тому випадку, якщо влада зможе підготувати до нього громадськість.
читайте такожРізкий стрибок захворюваності на коронавірус: Ляшко попередив про найгірший сценарій"Це можливо тільки якщо оголосити режим НС, оскільки механізми, якими запроваджувався минулий карантин, вже оскаржені в Конституційному суді і визнані незаконними. Відповідно, якщо підготувати громадськість, то тоді знизиться і ймовірність народних бунтів", - говорить Арістов.
У той же час він додав, що у влади навряд чи вийде знизити градус напруги в суспільстві, тому карантин, напевно, буде частковим.
"Тобто, закриватимуть на карантин тих, хто не може за себе постояти. Наприклад, якщо артистів, після концерту Олі Полякової у Харкові в очах громадськості зробили винними, то їм одними з перших можуть заборонити проведення концертів. Далі будуть дивитися на те, чи будуть піднімати шум ресторатори або батьки школярів, бо після ресторанів можуть взятися за школи. Тобто, це не питання науки, а важелів впливу в суспільстві - чим сильніша індустрія, тим складніше її буде закрити на карантин", - пояснив Арістов і зазначив, що за такого рівня захворюваності в країні, як зараз, з наукової точки зору було б розумніше закрити все, що не представляє суспільної важливості.
Коронавірус в Україні:
- В Україні за добу COVID-19 виявили у 5 тис.469 осіб. З них 275 дітей та 214 медичних працівників. Госпіталізовано 841 особу.
- За весь час в Україні на 19 захворіли 309 тис.107 осіб, з них 18 тис. 828 дітей і 19 тис. 809 медпрацівників.
- За цей період одужали 129 тис. 533 пацієнтів, померли-5 тис.786.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред