Суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко звинуватив Офіс президента Володимира Зеленського в тиску і заявив про свої плани залишити країну. Заяву про відставку він вже написав.
Як розповів Сліденко в коментарі 5 каналу, він, як і раніше, хоче виїхати з України через тиск, в якому суддя звинувачує президентську канцелярію.
"Я і планую це зробити( емігрувати), нічого не змінилося. Я чекаю на відставку. Заява лежить на столі. Розглянуть, коли буде засідання. Я попросив охорону - мені її не надали. Мені дали зрозуміти, що тут працювати не буду", - сказав суддя.
Крім того, Сліденко звинуватив Офіс глави держави в тому, що на нього чиниться тиск навіть у тих питаннях, які не стосуються його діяльності як судді КСУ.читайте такожВідсторонений Зеленським Тупицький залишив Україну - екснардеп
"Доходить навіть до дрібниць, які не мають відношення до КСУ", - підкреслив суддя.
Суддя КСУ Ігор Сліденко про свої плани щодо відставки повідомив ще 30 жовтня минулого року. Зокрема, за словами судді, 7 жовтня на нього чинили тиск з ОП, а вже наступного дня Сліденко написав заяву про відставку. Хто конкретно чинив на нього тиск - суддя не уточнював, проте підкреслював, що його заяву не було розглянуто.
Новий конфлікт влади і КСУ
- Президент України Володимир Зеленський 29 грудня за підсумками термінового засідання РНБО підписав указ про тимчасове відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького від виконання повноважень на 2 місяці.
- За день до цього голову Конституційного суду Олександра Тупицького викликали до Генпрокуратури з метою вручення йому підозри у справі про приватизацію Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області. У зв'язку з цим в Офісі генпрокурора звернулися з клопотанням до Зеленського про тимчасове відсторонення Тупицького з посади голови КСУ через те, що суддя став фігурантом кримінальної справи.
- У КСУ у відповідь заявили, що указ президента не відповідає його повноваженням. Судді розцінили рішення Зеленського як втручання до діяльності інстанції.
- У Офісі генпрокурора, у свою чергу, запевнили, що Зеленський мав право тимчасово відсторонити Тупицького з поста глави КСУ, тому що суддя став фігурантом кримінального провадження.
- 5 січня 2021 року судді КСУ провели засідання, за підсумками якого назвали відсторонення Тупицького "неприпустимим". У Конституційному суді вважають, що голову суду можна звільнити тільки у разі припинення повноважень судді, його затримання або взяття під варту з обранням запобіжного заходу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред