Конституційний суд України провів збори суддів у зв'язку з указом президента Володимира Зеленського про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького - судді висловили стурбованість ситуацією, що склалася, заявивши про "неприпустимість" таких дій з боку президента.
Як йдеться в заяві КСУ, Конституція України має вищу юридичну силу, а закони та інші нормативно-правові акти мають відповідати їй. При цьому звільнити суддю КСУ від обов'язків, згідно з Конституцією, можна лише у разі припинення його повноважень, затримання або утримання його під вартою або арештом.
"Збори суддів Конституційного Суду України звертають увагу на неприпустимість недотримання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції України, що може призвести до блокування роботи Конституційного Суду України, яке унеможливить здійснення конституційного контролю з метою забезпечення верховенства Конституції України, утвердження прав і свобод людини", - повідомили в КСУ.
Новий конфлікт влади та КСУ
- Президент України Володимир Зеленський 29 грудня за підсумками позачергового засідання РНБО прийняв рішення відсторонити Олександра Тупицького з посади голови КСУ на 2 місяці.
- Цьому передував виклик Тупицького в Генпрокуратуру, де йому повинні були вручити підозру у справі про приватизацію зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області. Тупицький в ОГП не прийшов, внаслідок чого в. о прокурора звернувся до Президента з клопотанням відсторонити Тупицького від займаної посади.
- У КСУ вважають, що рішення про відсторонення Тупицького не відповідає конституційним повноваженням президента і вважають указ глави держави втручанням у діяльність суду.
- У Генпрокуратурі вважають законним указ президента Зеленського, який мав право відсторонити Тупицького від керівництва Конституційним судом на тимчасовій основі через те, що суддя став фігурантом кримінальної справи.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред