В Україні з'явилася перша дитина зі статусом інвалідності в результаті війни на Донбасі, повідомляє ТСН.
Майї 14 років і вона з жахом згадує день, коли біля їхнього будинку впав реактивний снаряд.
"Ми з мамою вийшли за Вікою (сестра-ред.) в садок, трохи відійшли від будинку і почули постріли. Сховалася за маму і ми спочатку стояли, а потім думали до будинку добігти... Коли я прокинулася, вона вже лежала", — розповідає дівчинка.
Тоді їхнє місто Бахмут називали за радянською звичкою Артемівськом і так потужно обстріляли вперше. Двоє загиблих - серед них однокласник Майї Єгор та її мама - Марина.
На згадку про той день у дворі школи поставили Меморіал - Це було відразу після підписання других Мінських домовленостей, люди сподівалися, що нарешті перестануть стріляти. Деякі навіть подумали, це не обстріл, це салют.
Дівчата залишилися круглими сиротами. Майя ще на кілька місяців потрапила до лікарні.
"На нозі у мене був відкритий перелом, на нозі була тріщина, з копчику на спині дістали осколок", — розповідає дитину.
"Там кісточка розбита, вона так і залишилося. Там осколки залишилися ще в тканинах", - додає бабуся Майї.
Юристи з гуманітарної місії запропонували допомогти отримати статус інваліда війни, спочатку надали-закон не дозволяє. Можуть бути інвалідами війни... тільки дорослі.
"Діти не мали права на отримання цього статусу", — пояснювали чиновника.
читайте такожЗагострення на Донбасі: сепаратисти знову відкривали вогонь, є поранені
Щоб внести зміни до законодавчої бази знадобилося три роки. Деякі діти вже навіть встигли вирости. Тепер шанс на отримання є, хоч і процедура непроста.
Такий папірець тепер дозволить Майї отримувати безкоштовно ліки і їздити до санаторію, тепер не треба платити комунальні і за проїзд в міському транспорті, раз на два роки можна скористатися безкоштовними перевезеннями по Україні.
Переговори щодо Донбасу-про що раніше повідомляв Главред:
Президент Володимир Зеленський раніше заявляв, що Україна, Франція і Німеччина виступають за проведення нового саміту за участю лідерів нормандського формату. Москва вже отримала план з реалізації Мінських угод, який слід обговорити. Однак Кремль затягує подальше продовження переговорів.
Глава держави Володимир Зеленський також розповів, що в ході свого візиту до Вашингтона він має намір попросити президента США Джо Байдена взяти участь у переговорах по Донбасу. Ідею можна запустити на базі нормандського формату, якщо інші учасники підтримають таку ініціативу.
Дипломат Держдепу Джордж Кент заявив, що в ситуації на сході України безпосереднім агресором є саме Російська Федерація, тому закінчити війну на Донбасі-обов'язок Росії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред