Всі домовленості, досягнуті минулого року під час саміту в "нормандському форматі", опрацьовуються дипломатами з Франції та Німеччини.
Як інформує Європейська правда, таку заяву зробив представник МЗС Франції.
За словами дипломата, в грудні учасники переговорів погодилися з необхідністю включення в законодавство України Т.зв. формули Штайнмаєра. Остання регламентує набуття чинності закону Про особливий порядок місцевого самоврядування ОРДЛО.
Представник Франції підкреслив, що 12 грудня минулого року Україна продовжила дію відповідного закону і показати прагнення всебічно дотримуватися Мінських угод. Він уточнив, що з тих пір в Тристоронній контактній групі під егідою ОБСЄ тривають суперечки про інтеграцію формули Штайнмаєра в українське законодавство.
читайте такожУкраїна згодна на "формулу Штайнмайера": у Кравчука зробили заяву"Франція разом з Німеччиною продовжує свої зусилля в рамках нормандського формату, щоб змусити сторони виконати зобов'язання, взяті на Паризькому саміті, з метою досягнення прогресу в напрямку встановлення справедливого і стійкого миру на сході України", — резюмував він.
Конфлікт Росії та України на Донбасі
Київ на рівні ТКГ запропонував новий план дій щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі. Згідно з ініціативою, російські війська повинні бути виведені з ОРДЛО, після чого там можуть бути проведено вибори вже в березні 2021 року.
Українська делегація звернулася до російської сторони з проханням розблокувати роботу підгруп контактної групи з метою звільнення полонених за формулою всіх на всіх до новорічних свят.
Глава делегації Києва Леонід Кравчук заявив, що Росія і Україна не можуть домовитися щодо Донбасу через закладений в Мінських угод механізм, згідно з яким сторони не можуть знайти консенсус з питань черговості проведення виборів і повернення кордону під контроль Києва.
У Кремлі підкреслюють, що спочатку в ОРДЛО повинні пройти вибори, після чого російська сторона може повернути Україні контроль над захопленим українсько-російським кордоном.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред