Українська сторона діяла чітко в межах закону в історії із затриманням в Білорусі 33 членів ПВК "Вагнер", заявила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.
Про це Венедіктова розповіла в інтерв'ю Савіку Шустеру, оприлюдненому в суботу, 12 вересня, на Youtube-каналі "ШустерОнлайн".
"Коли стали розвиватися ці події, було зрозуміло, що це знову-таки випадок, коли Україну намагаються втягнути, і цей випадок може стати таким негативним прикладом, тому треба бути обережним. Ми діяли чітко в межах закону", - сказала вона.
Венедіктова зазначила, що клопотання про видачу затриманих у Білорусі членів ПВК "Вагнер" було направлено Офісом генпрокурора, оскільки українська сторона вважає, що "це злочинці, які воювали проти України".
Відповідаючи на уточнювальне запитання, чи сподівалася вона, що білоруська сторона видасть "вагнерівців", Венедіктова сказала: "сподівалися ми чи ні, ми повинні це робити і ми відпрацювали на 100 відсотків".
"У мене була розмова з генеральним прокурором Білорусі щодо цього. Я проговорила кваліфікацію статті, яку ми інкримінуємо....ми були в переговорному процесі, але сталося як сталося", - пояснила вона.
Водночас генпрокурор підкреслила, що незалежно від того, чи бачив Офіс генпрокурора перспективу у видачі "вагнерівців", прокуратура змушена була зробити відповідні правові кроки.
"Ми розуміємо, що тут буде такий присмак міжнародної геополітики стовідсотково. І при цьому не однієї держави, яка втягнута в це... але Україна не втручається в справи інших держав: ми залишаємося в сфері кримінальної юстиції", - заявила Венедіктова.
Коментуючи суперечки про те, чи дійсно спецоперація з "вагнерівцями" розроблялася в Україні і чи буде проводитися розслідування, Венедіктова сказала: "мені особисто не відомо, що така спецоперація готувалася. Але відразу, як тільки інформація з'явилася в ЗМІ, в Державному бюро розслідувань вже було зареєстровано кримінальне провадження і вже слідство ведеться".
Водночас Венедіктова зазначила, що, за її інформацією, ДБР розслідує за даним фактом не одне кримінальне провадження.
"Тому ті люди, які вважають себе цінними свідками і можуть щось повідомити слідству додатково, думаю, що органи досудового слідства мають їх допитати. Говорити натяками про державні позиції, мені здається, що ( ... ) – якщо є інформація, треба прийти і повідомити", - підкреслила генпрокурор.
Затримання вагнерівців у Білорусі – про що йшлося раніше:
- 7 вересня заступник голови Офісу генерального прокурора Гюндуз Мамедов заявив, що видача офіційним Мінськом Росії бойовиків ПВК Вагнера, які брали участь в російсько-українському конфлікті на Донбасі, не відіб'ється на прагненні Києва притягнути їх до відповідальності. Бойовиків судитимуть заочно в Україні і можуть застосувати проти них низку міжнародних механізмів.
- 14 серпня Білорусь передала Росії 32 російських громадян, які раніше були затримані в Мінську і оголошені бійцями приватної військової компанії Вагнера.
- 14 серпня стало відомо, що генеральний прокурор України Ірина Венедиктова не змогла поїхати до Білорусі на переговори щодо екстрадиції найманців приватної військової компанії Вагнера через відсутність офіційного запрошення з боку білоруських колег.
- 5 серпня президент України Володимир Зеленський поговорив з лідером Білорусі Олександром Лукашенком і заявив, що підозрювані у здійсненні терористичної діяльності на території України бойовики ПВК Вагнера можуть бути видані Києву з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності.
- 29 липня білоруські правоохоронці зробили заяву про затримання на території Білорусі групи бойовиків приватної військової компанії Вагнера. Їх звинуватили в спробі дестабілізації ситуації напередодні президентських виборів в країні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред