Активісти Автомайдану та Центру протидії корупції організували в суботу, 7 листопада, акцію біля будинку голови Конституційного суду Олександра Тупицького.
Як повідомляє Суспільне, колона активістів вирушила до особняка Тупицького у Василькові Київської області.
В автопробігу під назвою "Тупицький - вали до Ростова", взяли участь близько 30 автомобілів.
Учасники акції протесту мають намір вручити Тупицькому квиток в російський Ростов і запропонувати підвезти його до кордону з РФ.
Активісти обурені бездіяльністю парламенту і президента, які досі не знайшли шлях для вирішення конституційної кризи.
"Ми їдемо до Тупицького, сказати про те, що в будь-якому разі він має зупинитися. Правильний і конституційний спосіб - це коли судді-зрадники підуть у відставку на чолі із Тупицьким. Він має бути першим", - сказала учасниця автопробігу Катерина Бутко.
читайте також"Про людей і виродків": у Зеленського висунули ключові вимоги щодо КСУ
Зазначимо, що активісти також приготували для Тупицького імпровізовану шибеницю, яку повезли до будинку глави КСУ.
Скандальне рішення КСУ - що було раніше:
- 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування доходів чиновниками, суддями та депутатами.
- 28 жовтня Суд позбавив права Національне агентство з питань запобігання корупції проводити моніторинг електронних декларацій і зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
- 29 жовтня президент Володимир Зеленський скликав термінове засідання РНБО, в рамках якого було прийнято рішення про відновлення антикорупційної інфраструктури всупереч вердикту КСУ.
- 30 жовтня Володимир Зеленський вніс до Ради законопроект, що передбачає звільнення суддів Конституційного Суду.
- Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя рекомендував нардепам ухвалити у першому читанні законопроект Зеленського Про судову реформу (який передбачає відставку суддів КСУ)
- 6 листопада, радник керівника офісу президента опублікував на своїй сторінці в Facebook текст "Про виродків і людей", присвячений ситуації, що склалася навколо рішення КСУ, яке заблокувало роботу антикорупційної інфраструктури в Україні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред