У середу, 9 червня, Кабінет міністрів України під час чергового засідання схвалив законопроект, який передбачає монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті та комунальні послуги.
Законопроект розробили в Міністерстві соціальної політики за окремим дорученням глави уряду Дениса Шмигаля від 27 квітня.
Згідно з пояснювальною запискою до документа, на сьогоднішній день закон № 1774 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" вже передбачено, що пільги з оплати проїзду можуть надаватися і в грошовій формі в розмірах і порядку, встановлених Кабінетом міністрів.
Проект стосується пільг на оплату проїзду в транспорті. При цьому безкоштовний проїзд за пред'явленням відповідного посвідчення скасовується.
Як відомо, документом вносяться зміни відразу до 8 діючих законів, якими передбачені пільги з оплати проїзду в транспорті, а також деякі інші пільги(по оплаті послуг зв'язку, установці квартирних телефонів, квартплаті і т.д.) для наступних категорій громадян:
- ветерани війни;
- ветерани військової служби, органів внутрішніх справ і т. д.;
- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- жертви нацистських переслідувань;
- особи з інвалідністю;
- батьки військовослужбовців, які загинули, померли або пропали безвісти під час проходження військової служби;
- реабілітовані особи;
- діти з багатодітних сімей.
Зокрема, законопроектом пропонується:
- Пільги для вищевказаних категорій громадян замінити грошовою компенсацією;
- Делегувати органам місцевого самоврядування право самим приймати рішення щодо виплати такої компенсації, а також визначати порядок і розмір компенсації.
Як повідомляють у Кабміні, такий механізм сприятиме адресності надання пільг, виходячи з можливостей місцевих бюджетів.
Підвищення тарифів на проїзд у Києві
Комунальні підприємства Київський метрополітен і Київпастранс 13 травня зробили заяви про збитки на тлі епідемії коронавірусної інфекції і закликали владу столиці або виділити їм додаткові фінансові кошти з бюджету, або переглянути вартість проїзду в бік підвищення.
Згідно з розрахунками перевізників, вартість проїзду в метро повинна становити 21 гривню, в наземному транспорті – 25 гривень. Саме такі тарифи, на їхню думку, на даний момент є економічно обґрунтованими цінами на проїзд у громадському транспорті.
У Київській міській державній адміністрації підтвердили, що тарифи на проїзд у громадському транспорті столиці можуть переглянути. Однак перевізники повинні надати аргументацію такого рішення.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред