В Україні хочуть посилити покарання за виготовлення та використання підроблених ковід-сертифікатів. Відповідний законопроєкт народні депутати можуть ухвалити у вівторок, 2 листопада, на позачерговому засіданні Верховної Ради.
Як повідомив голова Комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера", підготовлений для розгляду законопроєкт утричі посилює кримінальну відповідальність за підробку сертифікатів вакцинації та ПЛР-тестів.
"Якщо це багаторазове порушення фальсифікації документів – це до восьми років позбавлення волі. Це відносно тих, хто виробляє. Для тих, хто користується, там адміністративна відповідальність також посилюється, там [штраф] за 50 тисяч гривень", — повідомив він.
Зазначимо, у вересні в Міністерстві охорони здоров'я заявляли про те, що влада готує законодавчий акт, на основі якого в Україні посилять відповідальність за махінації з медичними документами щодо коронавірусу. Зокрема, йшлося про сертифікати вакцинації від COVID-19 та довідки про протипоказання до щеплення.
Як вважають у відомстві, люди з підробленими документами становлять загрозу для суспільства.
Хто може перевіряти COVID-сертифікати в Україні
Співробітники поліції
Водії громадського транспорту
Провідники в поїздах
Працівники торгово-розважальних центрів
Представники МОЗ
Співробітники Держпродспоживслужби
Санітарні лікарі
Нагадаємо, у Києві з 1 листопада 2021 року користуватися громадським транспортом дозволено за наявності ковід-сертифіката або ПЛР або антиген тесту, зробленого не більш ніж за 72 години до поїздки, або сертифіката про одужання. Штраф за порушення - від 17 тис. грн
Міністр охорони здоров'я заявляв, що у Кримінальному кодексі України має з'явитися спеціальна стаття за підробку covid-сертифікатів. Міністерство має намір викривати співробітників, причетних до протизаконної діяльності.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред