Представник української сторони у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш вважає, що заяву так званої "народної міліції ДНР" про нібито отримання дозволу на "попереджувальний вогонь для придушення вогневих точок противника", не варто навіть обговорювати.
"Російська сторона і так говорить, що вона посередник, а не сторона конфлікту. Вона не приймає цей докір на свій рахунок (порушення перемир'я - ред.), Вона це не вважає порушенням. Леонід Макарович намагався дипломатично висловитися, що ми сприймаємо це як загрозу виходу Росії. На сьогоднішній день ми маємо заяву якихось організацій "ДНР/ЛНР", ніким не визнаних, воно не може служити якимось документом і приводом для обговорення. Коли ми отримаємо письмову заяву Російської Федерації про те, що вона вийшла з перемир'я, тоді буде відповідна реакція", - сказав Гармаш.
За словами Гармаша, зараз Росія не в змозі вести відкриті військові дії.
"Я не бачу зараз потреби Росії в протистоянні. Будь-які військові дії - це економіка, і Росія не в тій економічній ситуації, щоб собі це дозволити, я вже не кажу про те, що це викличе реакцію Заходу, додаткові санкції. Росія руками і голосами своїх маріонеток чинить тиск на Україну для отримання політичного ефекту, чого вони намагаються домогтися вже 7 років", - сказав Гармаш, передає Україна 24.
читайте такожКравчук відповів Росії на заяву бойовиків "ЛДНР" щодо Донбасу
Переговори щодо Донбасу - про що раніше повідомляв Главред:
- Міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Росія влаштувала блокаду переговорів у рамках Мінського процесу ще з середини липня. Для зміни ситуації потрібно зібратися лідерам країн нормандського формату, за участю США і Великобританії, і переглянути умови реалізації Мінських угод.
- Крім того, Резніков розповів, що Україна вивчає можливість підключення Вашингтона до переговорів щодо врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі. Такий крок посилить позицію Києва.
- 28 лютого Сергій Гармаш сказав, що війну Росії і України в Донецькій і Луганській областях можна завершити протягом 10 років.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред