Питання у всеукраїнському опитуванні президента Зеленського 25 жовтня про створення вільної економічної зони на Донбасі отримало найменше підтримки українців (46,7% респондентів) через недостатню обізнаність людей про неї.
Саме таку думку озвучив нардеп від президентської політсили Василь Мокан в ефірі каналу Україна 24. На думку народного обранця, така кількість народної підтримки ВЕЗ на Донбасі була для нього прогнозованою.
"Я бачу тут дві причини. Для мене було прогнозовано, що це питання розділить українське суспільство в певній пропорції. Не всі розуміють до кінця, в якій формі була б ця вільна економічна зона. А коли ти не до кінця розумієш глибину питання, то і коректно відповісти досить складно. На мій погляд, такі ініціативи вимагають дуже серйозної, системної та детальної інформаційної політики та роз'яснювальної роботи", - заявив Мокан.
Як вважає нардеп, друга причина того, що українці в цілому не підтримали ідею про СЕЗ на Донбасі ‒ респонденти побоюються преценденту і подальшого "параду ініціатив" з інших регіонів.
"Я як виходець із Західної України, з Прикарпаття, знаю, що між собою люди говорять — а чому окремим регіонам повинні бути якісь привілеї, створюватися окремі зони. Чи не буде потім "параду ініціатив" з інших регіонів. Я розумію специфіку Донбасу, розумію, що є території, окуповані Росією, але це інструмент досить дискусійний, навіть серед народних депутатів немає однозначної позиції", ‒ підсумував Мокан.
читайте такожУкраїнці підтримали не всі ініціативи Зеленського: перші результати опитування
Опитування президента Зеленського - що було раніше:
- Перший заступник голови партії Слуга народу Олександр Корнієнко заявив - реалізація ініціативи, пов'язаної зі створенням вільної економічної зони в Донецькій і Луганській областях, поки знаходиться під питанням, оскільки, враховуючи рівень підтримки даної пропозиції в рамках опитування, вона вимагає дискусії в українському суспільстві.
- Всього в рамках всеукраїнського опитування "П'ять питань від президента", ініціативу створення вільної економічної зони на Донбасі підтримали лише 46,7 % учасників заходу (за даними обробки 74% анкет), тоді як 46,48% виступили проти цього.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред