У партії Слуга народу (політсилі президента Володимира Зеленського) прокоментували резонансну інформацію про те, що вже з навчального року 2021 / 2022 Міністерство освіти кардинально скоротить в країні кількість шкіл, в яких будуть існувати 10 і 11 класи. Про це повідомляє портал Країна.
За словами нардепів з СН, такі норми закону" про повну загальну середню освіту "плануються до перегляду найближчим часом. "Зараз ми аналізуємо цей закон, йде копітка робота і комітету, і Міністерства, як повинен реалізуватися цей закон. Ми дійсно бачимо, що є багато скарг, багато звернень від місцевої влади з приводу ліцеїв. Ліцеї є найбільш проблемною точкою цієї реформи. І особливо в регіонах. Якщо в Києві в ліцеї всі діти потраплять, то в регіонах, де менш як 50 тисяч населення, не повинні відкриватися ліцеї, і це основний корінь проблеми", - заявила нардеп і член комітету Рада з питань освіти Юлія Гришина.
За її словами, вже закінчено розробку проєкту, який передбачає корекцію норм закону "про повну загальну середню освіту".
За словами анонімного джерела з фракції СН, у її керівництва поки відсутнє чітке рішення щодо скасування вищевказаних норм закону.
"Хоча якщо буде сильний негативний резонанс в суспільстві, то може бути і підуть на зворотну", ‒ розповів він.
читайте такожРеформа старшої школи в Україні: у Раді прояснили питання і розкрили плани
В Україні зникне старша школа - про що повідомлялося раніше:
- 14 січня з'явилася інформація, що з 2021 року зникне старша школа - більшість шкіл позбудеться права приймати на навчання старшокласників.
- Учням 10-11 класів доведеться заново вступати, але вибір буде невеликий — з наявних середніх шкіл лише чверть прийме старшокласників.
- Після 9 класу учні повинні будуть вступати на вибір: або в заклади системи професійно-технічної освіти (колишні ПТУ і технікуми), або в спеціалізовані ліцеї.
- Пізніше представники Міносвіти й науки у відповіді на запит Главреда відповіли - не відповідає дійсності інформація про те, що набори в 10-11 класи українських школярів припинять.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред