Адміністрація екс-президента США Дональда Трампа хотіла використовувати українську внутрішню політику в своїх політичних цілях, заявив позаштатний американський радник Офісу президента Ендрю Мак.
Існує надія, що при новому президентові такого вже ніколи не повториться і відносини між Києвом і Вашингтоном будуть конструктивними, підкреслив він в інтерв'ю Фокусу.
"Зараз в Україні є можливість перейти на здорові і збалансовані відносини зі Штатами, якими будуть керувати виключно український президент і Міністерство закордонних справ, без втручання", - вважає він.
Водночас він прогнозує, що політика Байдена буде значно більше проукраїнською, що вплине і на Росію.
"Будуть не тільки поверхневі санкції, які були за Трампа. Почнуть піднімати питання порушення Росією прав людини, про які не дбала адміністрація Трампа. Білий дім також буде зацікавлений допомогти мирним процесам в Україні. Байден і його команда розуміють: для Європи і Америки важливо, щоб мирний процес був успішним". - впевнений експерт.
читайте такожЩо світить Києву при Президентові Байдені: екс-міністр дав тривожний прогнозУ той же час він не виключив ймовірність створення на території України американської військової бази.
"Думаю, що зараз навіть проукраїнські політики у Вашингтоні готові говорити про цю ідею. Але подивимося, як триватиме мирний процес. Все може бути", - сказав радник Офісу президента.
Відповідаючи на питання про ймовірність зустрічі Володимира Зеленського і Джо Байдена, Мак додав: "Вона повинна відбутися поточного року. Якщо пандемія коронавірусу не закінчиться найближчим часом, то зустріч відбудеться пізніше".
читайте такожУ США розповіли, чого чекати Києву від Вашингтона за Байдена
Інавгурація Байдена:
- У США відбулася інавгурація 46-го президента Джо Байдена.
- Під час виступу він пообіцяв, що США на міжнародній арені будуть сильним і надійним партнером.
- Зокрема, президент США підкреслив, що світ спостерігає за тим, що відбувається сьогодні.
- "Тому ось моє повідомлення для тих, хто за межами наших кордонів: Америку відчувають, і ми стали сильнішими для цього. Ми відновимо наші альянси і знову будемо взаємодіяти зі світом. Не для того, щоб вирішувати вчорашні виклики, а сьогоднішні і завтрашні виклики", - підкреслив Байден.
- Він запевнив, що США "будуть сильним і надійним партнером заради миру, прогресу і безпеки".
Протести в США та імпічмент Трампу
Вибори в США відбулися в кінці 2020 року. Переможцем президентських перегонів став колишній віце-президент, демократ Джозеф Байден.
Трамп розпорядився почати передачу влади Байдену, проте вирішив боротися за президентське крісло – пригрозив великим судовим позовом. Трамп стверджував, що у нього вкрали перемогу.
6 січня прихильники президента США Дональда Трампа влаштували масштабну акцію протесту біля Капітолію, де проходило засідання Конгресу щодо затвердження результатів виборів.
Протест переріс у зіткнення із силовиками, а потім демонстранти прорвалися в будівлю Капітолію. В ході заворушень загинули п'ятеро людей.
Проте Конгрес все ж таки зміг поставити крапку у виборчих перегонах. 7 січня були затверджені підсумки виборів у США - перемогу здобув Байден, а Трампу пригрозили імпічментом.
Президенту-републіканцю довелося визнати свою поразку на виборах. Однак це сталося за кілька днів після масових заворушень у Вашингтоні.
13 січня Палата представників Конгресу США вдруге за каденцію Трампа оголосила йому імпічмент. Главу держави звинуватили в підбурюванні своїх прихильників до штурму Капітолію.
У 2019 році Трампа звинувачували за двома статтями - зловживання владою і перешкоджання роботі Конгресу. Однак у лютому 2020 року Сенат контролювали "республіканці", тому він зберіг свою посаду.
Таким чином 45-й президент США став третім президентом в історії країни, якому був оголошений імпічмент Палатою представників Конгресу і першим в історії Америки главою держави, якого двічі піддали процедурі імпічменту.
Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі підписала затверджений конгресменами обвинувальний висновок щодо імпічменту президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа.
Щоби остаточно усунути Трампа від влади, рішення має прийняти американський Сенат з більшістю в 2/3 голосів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред