Головний санітарний лікар України та заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко (який нещодавно розповів про розробку в Україні тесту одночасно на захворювання і COVID-19, і на грип) заявив - в країні на цю мить наявний дефіцит лікарів-епідеміологів.
Про це чиновник повідомив в ефірі телеканалу 112 Україна.
За словами Ляшка, у зв'язку зі ситуацією в країні буде сформовано державне замовлення на освіту фахівців даного профілю, а також відновлена робота медико-профілактичних факультетів.
"Є проблема - ліквідували медико-профілактичні факультети. Зараз тільки починаємо відновлювати їх. Цього року ми будемо формувати державне замовлення на епідеміологів, на лікарів-гігієністів для того, щоб відновилися медико-профілактичні факультети", - заявив він.
Як стверджує чиновник, все ж в Україні збереглася "школа, яка вчила" лікарів-епідеміологів.
"Тому можна починати процес. Я думаю, що ми будемо випускати якісних фахівців. Водночас ми не тільки залишаємося в тій школі, а й вносимо нове — заснували магістрів громадського здоров'я, де розширюємо спектр послуг, які будуть надалі реалізовувати лікарі", — підсумував головний санітарний лікар.
читайте такожКарантин не допоможе: Ляшко заговорив про надзвичайний стан через COVID-19
Дивитися з 22:10
Нагадаємо, раніше "Главред" повідомляв:
- Головний санітарний лікар, заступник Міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив про те, що завдяки введенню в Україні жорстких карантинних обмежень було врятовано багато життів.
- В Україні з початку пандемії лабораторно підтверджено 154 335 випадків COVID-19.
- Всього в Україні видужали 68 893 осіб, зареєстровано 3178 летальних випадків.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред