Ситуація з водопостачанням в окупованому Росією Криму покращилася. За словами так званого глави "парламенту" Криму Володимира Константинова проблем з водою на півострові немає.
Константинов зазначив, що на півострові йдуть масштабні роботи і реалізується план щодо забезпечення сталого водопостачання. Зокрема, в Сімферополі ця проблема вирішується за рахунок підземних джерел.
"Ситуація з водою в Криму стабілізувалася і знаходиться повністю під контролем, як довгострокова, так і короткострокова програма. Ніяких нових обмежень по воді ми не вводимо. Від червоної риси ми відійшли. Поки перебуваємо в режимі економії, але надходження води з різних джерел більше, ніж споживання", — заявив Константинов, пишуть РІА Новини.
Глава "парламенту" Криму також заявив, що поставки води в Крим вже не потрібні.
читайте такожУ Зеленського розповіли, як Київ залишить Росію без води в Криму
"До кінця правління України канал весь пройшов у непридатність. Були розкрадені всі труби, які насичували його. Це, по суті справи, було серйозною екологічною проблемою для нас. Уздовж каналу росли болота, зарості. Тому від перекриття каналу немає занадто великої проблеми для Криму. Ми до цього пристосувалися і провели серйозні роботи, щоб не залежати від цієї води. Я переконаний: вона нам абсолютно не потрібна і шкідлива", — зазначив він.
За його словами, в Україні в Дніпро нібито "скидають нечистоти, а санітарні норми не дотримуються".
"Воду, що надходила по цьому каналу, використовували для сільськогосподарських цілей, оскільки Крим забезпечував до 30% рису", - заявив Константинов.
Водна криза в Криму - про що раніше повідомляв Главред:
- Представник президента України в Автономній Республіці Антон Коріневич заявив, що влада планує побудувати на розташованому на півдні Північно-Кримському каналі дамбу, за допомогою якої Україна зможе виключити подачу води на анексований Росією Крим. Київ як і раніше не має наміру подавати воду на захоплений росіянами півострів.
- На початку січня стало відомо, що в Криму стрімко скоротилися запаси прісної води - на 61,67 мільйона кубометрів порівняно з минулим роком.
- "Глава Держради Криму" Володимир Константинов 23 грудня заявляв, що навіть якщо Україна піде на поступки, то Крим не зможе отримувати воду від Києва, так як інфраструктура півострова не підготовлена для таких цілей.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред