Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що київська міська державна адміністрація затвердила план евакуації населення на випадок повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
У кожному районі міста створено комісії з питань евакуації, йдеться на сайті КМДА.
"У Києві створено комісії з евакуації - на рівні КМДА і в кожному районі. Затверджено план евакуації населення. Він визначає місцезнаходження збірних евакуаційних пунктів, кількість необхідного транспорту та безпечні райони для розміщення населення", - заявив Кличко.
Мер підкреслив, що міські служби працюють в умовах запобігання надзвичайній ситуації.
"Сьогодні сили і засоби цивільного захисту Києва (це комунальні служби, аварійно-рятувальні служби та інші) складають: 13,5 тисячі особового складу і понад 780 одиниць техніки. Також розгортаються сили територіальної бригади для оборони Києва", - повідомив мер.
Кличко також зазначив, що за кілька років у Києві втричі зросла кількість місць, які призначені для бомбосховищ.
"Якщо ще кілька років тому у нас було 1,5 тисячі відповідних укриттів, то на сьогоднішній день збільшили їхню кількість втричі. Всього до фонду захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 сховищ", - заявив Кличко.
Мер також розповів, що в Києві розроблено унікальну систему оповіщення, яка обійдеться бюджету міста в 11 мільйонів гривень.
Можливе вторгнення Росії в Україну
Видання Spiegel повідомило з посиланням на дані ЦРУ та американських військових, що напад Росії на Україну може статися найближчої середи, 16 лютого.
Радник президента Сполучених Штатів з національної безпеки Джейк Салліван також заявив, що Російська Федерація може почати вторгнення в Україну під час проведення Олімпійських ігор у Пекіні — напад може статися до 20 лютого.
Салліван припустив, що, найімовірніше, Росія почне з повітряних бомбардувань і ракетних атак. Він стверджує, що операція Росії проти України може передбачати захоплення низки великих міст, зокрема Києва.
Президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами країн ЄС і НАТО також назвав передбачуваною датою вторгнення Росії в Україну 16 лютого.
З позицією президента США не погодився Брюссель і Лондон. Як пише Politico, представник Великої Британії сказав, що у них "інша інтерпретація" розвідданих на 16 лютого і, загалом, в Європі "інша картина" того, що відбувається.
Два дипломати з ЄС висловили ще скептичнішу позицію. Один з них заявив, що в Європі "відмовляються таке купувати".
Інші новини:
- З України почали виїжджати російські дипломати - росЗМІ
- Посольство Великої Британії залишається працювати в Києві попри загрозу вторгнення Росії
- ЗСУ готові давати відсіч, важливо зберігати спокій: у МЗС України звернулися до громадян
- США планують евакуювати майже всіх співробітників посольства в Україні - AP
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред