Президент України Володимир Зеленський 16 жовтня озвучив всі три питання, які повинні бути задані українцям в рамках всеукраїнського опитування у день місцевих виборів. Блогери і журналісти зі скепсисом відреагували на ідею глави держави – вони вважають, що у президента займаються піаром, а не вирішенням реальних проблем українців.
Зокрема, журналіст В'ячеслав Чечило акцентував увагу на питанні з приводу гарантій Україні в рамках Будапештсткого меморандуму. На його думку, немає жодної користі в практичному розгляді цього аспекту.
"Будапештський меморандум - як золото Полуботка. Гріє душу, але на практиці абсолютно марно", - вважає він.
Блогер стверджує, що ідея опитування Зеленського в цілому не має сенсу і орієнтована на піар.читайте такожТупа маніпуляція: що не так з Зе-опитуванням
"Як і більшість того, що відбувається в українській політиці, опитування – хайп, вереск і сміх, нічого більше. Навіщо його взагалі вигадали? Ми ніколи не дізнаємося, що було в головах у тих, хто продав Зеленському цю ідею. А якщо дізнаємося - не повіримо", - поділився думкою Чечило у Facebook.
Його колега Світлана Крюкова відзначила, що питання від Зеленського недостатньо опрацьовані, а в суспільстві немає однозначної позиції з цього приводу. Що стосується Будапештського меморандуму, у разі позитивного голосування Україні це нічого не дасть.
"Володимире Олександровичу, вам консультацій не вистачало? Ну проконсультуються, у Меморандумі ж навіть рівня консультацій не міститься, достатньо направити в умовний Відень-Женеву главспеців МЗС країн-підписантів... і ось для цього всього варто було город городити", - запевнила журналістка у Facebook.
Крім того, в ситуації з масштабним поширенням коронавірусної епідемії такі питання можуть призвести до нового сплеску Covid-19, вважає Крюкова.
Блогер Мирослав Олешко звернув увагу на питання легалізації марихуани в медичних цілях. З його точки зору, ініціатива Зеленського спрямована виключно на піар.
"Якби Зеленський бажав побороти корупцію, і роздобути голоси молоді - витягнути її на вибори, то прописав би питання "Чи згодні ви легалізувати марихуану для особистих цілей?". Сьогодні кожен студент знає, де купити травичку. Сьогодні в кожному гуртожитку та біля шкіл її продають. Та що приховувати, сам Володимир Олександрович з друзями з кварталу знають, де прикупити травички. Нелегальні мільйони доларів йдуть у кишені бандитських угруповань і нечесних ментів. І якби Президента хвилювало щось більше, крім піару, він би сам особисто прийняв таке непопулярне серед дорослого нерозуміючого покоління, рішення", - написав він у Facebook.
Як стверджує блогер Вадим Фульмахт, проведення такого опитування - це чергова політична технологія для переключення уваги електорату.читайте такожНавіщо Зеленському насправді потрібне опитування
"Історія з "п'ятьма питаннями Зеленського" - це інша справа. Ми побачили самі питання і все стало зрозуміло. Оскільки займатися "міцним господарнизмом" у слузі лінуються (а це традиційний порядок на місцевих виборах), вирішили переключити увагу нудьгуючого електорату на глобальні фантики. Якщо комусь сподобаються фантики, дивись, заповітну галочку в бюлетені поставлять. Пам'ятаєте, у нас були веселі конкурси і тамада півтора роки тому? Так ось, вони повертаються, поспішайте бачити. Неначе не минуло півтора роки. На цьому все", - вважає він.
Фульмахт порівняв таке опитування з референдумом, що проводився в епоху президентства Кучми у 2000 році.
"Що стосується самих питань, то я пам'ятаю референдум Кучми 2000 року. Тому в цирку більше не сміюся", - підкреслив блогер.
Опитування Володимира Зеленського
- Президент України Володимир Зеленський 13 жовтня заявив, що в країні паралельно з місцевими виборами 25 жовтня пройде консультативне опитування.
- 16 жовтня стали відомі всі п'ять питань влади українському народу. Вони стосуватимуться створення економічної зони на Донбасі, довічного покарання за корупцію, скорочення кількості депутатів Ради до 300 осіб, легалізації марихуани в медичних цілях і питання гарантій безпеки України в рамках Будапештського меморандуму.
- У ЦВК заявили, що комісія не має жодного відношення до цього опитування, яке не відповідає виборчому законодавству.
- Враховуючи, що фінансувати опитування Зеленського з бюджетних грошей не можна, в керівництві Ради розповіли, звідки влада візьме фінансові кошти на реалізацію такої ідеї.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред