Україні необхідне подвійне громадянство, щоби зберегти зв'язок з мільйонами українців, які виїхали і почали нове життя в інших країнах.
Таку думку висловив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю ТСН.
"Якщо ми вже не можемо утримати їх (українців, - ред.) географічно в Україні, давайте тоді утримаємо їх ментально і юридично в нашому українському просторі", - вважає глава МЗС.
При цьому Кулеба додав, що ні про яке подвійне громадянство з державою-агресором мова йти не може: "Це табу. Це закрита тема. І це має бути чітко в законі прописано".
Глава МЗС вважає, що для отримання подвійного громадянства повинні бути серйозні фільтри, щоби виключити маніпуляції.
"Я ще раз хочу підкреслити, що питання подвійного громадянства — це питання збереження української ідентичності у світі та використання можливостей іноземних українців для розвитку України. Якщо ми цього не зробимо, то втратимо всіх цих людей, цей потенціал. Я бачив конкретні приклади в тій же Франції, коли батьки - українці й тримаються українського суспільства, але їхні маленькі діти вже ростуть франкофонами, і їх дуже важко утримувати в українському полі", - зазначив Дмитро Кулеба.
читайте такожЕксперт пояснила, чому Україні потрібно розібратися з питанням подвійного громадянства
Подвійне громадянство в Україні
- Україна офіційно не визнає подвійне громадянство. При цьому законів, що карають за подвійне громадянство, не існує.
- Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вже заявляв, що Україна повинна знайти збалансоване рішення для впровадження подвійного громадянства в країні. При цьому, повинні бути винятки для окремих категорій українців, а також держав – зокрема, для Російської Федерації.
- Як заявив віце-прем'єр-міністр, міністр реінтеграції Олексій Резніков, на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей російські паспорти отримали близько 300 тисяч громадян України. У Криму ця цифра перевищує два мільйони осіб.
- За словами Рєзнікова, після деокупації українцям з окупованих територій потрібно буде визначатися, громадянином якої країни бути.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред