Для України існують реальні загрози скасування безвізового режиму з Євросоюзом.
Про це йдеться у відкритому листі впливових депутатів Європейського парламенту лідеру парламентської фракції Слуга народу Давиду Арахамії.
"Близько 17 місяців тому президент Зеленський і ваша команда прийшли до влади з двома важливими обіцянками - боротися з корупцією і відновити мир і територіальну цілісність... У боротьбі з корупцією ваш уряд ще в перші дні вселяв надію. Сам президент передбачив "Україну своєї мрії", де "вчителі отримують реальну зарплату, а корумповані чиновники реальні тюремні терміни". Через 17 місяців ми не можемо не помітити, що мрія дає тріщини, і багато з цих тріщин саме у вашій партії, пане Арахамія", - йдеться в документі.
Такими "тріщинами" вони назвали те, що "деякі члени Слуги народу поширюють кремлівську дезінформацію, координуючи добре організовані напади на незалежні установи, такі як НБУ, НАБУ і САП".
"Ті ж члени не цураються дружити з олігархами або публічно виступати за розрив зв'язків з ЄС", - пишуть політики.
Вони також вказали, що сприйняття корупції в Україні в 2020 році повернулося до позначки 2017 року, "хвалені реформи згортаються, а керівник САП обиратиметься комісією, яка не має значного антикорупційного досвіду, репутації, високих моральних якостей і громадського авторитету".
"Ми не можемо не бачити, як генеральний прокурор зупиняє звинувачення у справах корумпованих суддів, у справі міністра охорони здоров'я за нібито отриманий відкат у самий розпал пандемії, а також у скандальній справі продажу державних посад за великі гроші", - пишуть євродепутати.
читайте також"Євросоюз - не банкомат": Боррель розповів, про що говорив із ЗеленськимВони не виключили, що це все загрожує, зокрема, макрофінансовій допомоги в розмірі €1,2 млрд.
Підписанти нагадали, що стосовно безвізового режиму у ЄС є право відмовляти "окремим олігархам, включаючи політиків, які зловживають цим правом заради своєї приватної незаконної діяльності".
"Ми повністю усвідомлюємо, що крім десятка "поганих яблук", ваша партія - це також майданчик для енергійних, розумних і чесних законодавців, які прагнуть ставити національні інтереси країни понад усе і боротися за її європейське майбутнє. На жаль, вони в меншості, і тому їх не завжди чують", - вважають підписанти.
Лист підписаний доповідачем ЄП по Україні Міхаелем Галером, заступником голови парламентської делегації в Комітеті Асоціації Україна-ЄС Віолою фон Крамер і Расою Юкнявічене.
читайте такожЗеленський відповів на "зраду" про втрату безвізу через зміну глави САП
- Раніше віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель заявив про те, що Україна виконує вимоги для збереження безвізу.
- За його словами, Європейський Союз затверджує Регулярний механізм звітності. Останній був від 10 липня 2020 року.
- Ця доповідь підтверджує, що Україна продовжує виконувати критерії для візової лібералізації.
- Документ підтверджує, що до сьогоднішнього дня Україна виконувала всі вимоги.
- Серед вимог до України-незалежність, ефективність і стійкість антикорупційних інститутів, а також не допущення політизації роботи правоохоронних органів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред