Перемога на виборах президента у Молдові Маї Санду насправді не "запалила" Придністров'я, заявив військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.
"Ні, Придністров'я "запалити" не можна. Там сьогодні всього 3 тисячі військовослужбовців. З урахуванням їх різношерстості, там навіть немає повноцінних бойових формувань. Тому вони нічого зробити нездатні й не становлять загрози", - сказав Жданов під час чату на сайті Главред.
За його словами, Придністров'я існує тільки завдяки Україні.
"І, до речі, Молдова дуже на нас за це ображається. Україна надає свою територію як транзит, і тому угруповання російських військ чудово себе почуває. Молдова за президентства Додона навіть заборонила ротацію військовослужбовців. І тоді російські військовослужбовці, як туристи, були змушені пробиратися через Кишинів, але потім цей канал перекрили. Тепер вони, як туристи, пробираються через Україну. Відповідно, техніка й озброєння теж йдуть через нашу територію", - пояснив експерт.
Жданов підкреслив, що саме тому все у цій історії залежить від України.
"Якщо ми закриваємо кордон з Придністров'ям - за кілька місяців Придністров'я не буде, тому що воно просто не виживе. Йому тоді доведеться йти на уклін до Кишинева, але там питання будуть вирішуватися не на користь Придністров'я, а на користь відновлення суверенітету і територіальної цілісності Молдови", - підсумував Жданов.
Ситуація у Молдові - про що йшлося раніше:
- 18 листопада переможець на виборах президента Молдови Мая Санду закликала розморозити відносини з Україною для подальшої спільної плідної співпраці.
- 16 листопада Мая Санду, яка стала переможцем президентських виборів у Молдові, анонсувала зустріч з президентом України Володимиром Зеленським.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред