Постійний представник президента України Володимира Зеленського в Криму Антон Коріневич заявив, що за сім років окупації Криму є загроза для енергетичної безпеки України і всієї Європи.
За його словами, після окупації Росією Криму українські запаси газу на шельфі Чорного моря опинилися під контролем Кремля.
"Тимчасова окупація Криму має негативний вплив на питання енергетичної безпеки як України, так і Європи, світу в цілому. Російська Федерація, здійснивши тимчасову окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, націоналізувала ключове українське підприємство, нашу власність "Чорноморнафтогаз", яка мала власний флот, власні виробничі бази, сховища газу, установки, зокрема новітні, які були вироблені тільки в 2010 році", - зазначив постпред.
За його словами, Україна тимчасово не може використовувати свій актив, який міг би стати альтернативою російському газу.
читайте такожСтало відомо про плани ЄС допомогти Україні у поверненні Криму
"Зокрема, перед окупацією в 2013 році вже були укладені угоди про розподіл продукції з розробки зі скіфського родовища на шельфі Чорного моря, це недалеко від Кримського півострова, від Севастополя. У таких розробках були зацікавлені іноземні інвестори, вони готові були вкладати інвестиції в цю справу. І газ з Чорноморського і Азовського шельфу повинен розглядатися як можлива альтернатива російському. В цілому газ на Азовському і Чорноморському шельфі становить близько половини всіх запасів традиційного природного газу на території України", - підкреслив Кориневич, передає телеканал Україна 24.
Також представник президента заявив, що цю проблему потрібно піднімати на міжнародній арені.
Кримська платформа - про що раніше повідомляв Главред:
- Президент України Володимир Зеленський заявив про створення Кримської платформи 16 жовтня минулого року в ході свого візиту до Туреччини.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган тоді заявив, що Анкара готова приєднатися до Кримської платформи. Туреччина не визнає анексований Крим територією РФ.
- Восени в МЗС України опублікували заяву про те, що офіційний Вашингтон також підтримує створення платформи з деокупації Криму.
- Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 7 лютого заявив, що переговори про участь низки держав у Кримській платформі йдуть успішно. Саміт з питань Кримського півострова має відбутися в серпні. Росія вже загрожує проблемами країнам, які візьмуть участь у заході.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред