У наступні кілька років в Україні планують поліпшити показники часу прибуття бригади швидкої допомоги на виклик.
Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 12 вересня.
Зокрема, планується збільшити показник часу приїзду бригади "швидкої" до пацієнта з 31% зараз до 60% - в 2021 році, 75% - 2022 році і 85% - в 2023 році.
Крім того, з наступного року всі виклики ділитимуть на чотири типи з точки зору екстреної медичної допомоги:
- критичний;
- екстрений;
- невідкладний;
- непрофільний.
"Це безпосередньо впливає на час проїзду. Якщо це критичний виклик, то "швидка" повинна бути практично миттєво на місці", - розповів Степанов.
За словами глави МОЗ, в 2021 році планується змінити принцип, за яким автомобілі швидкої допомоги направляють на виклики - з територіального, який діє зараз, на екстериторіальний, коли машина може виїжджати за межі області. Тобто на виклик направлятимуть авто, що знаходиться найближче до місця виклику.
Міністр додав, що заплановано і підвищення зарплат працівникам екстреної медичної допомоги:
- водієві, який має бути медичним техніком , - до 12 тис. грн;
- фельдшеру-до 17 тис. грн;
- лікарю - не менше 20 тис. грн.
Зазначимо, на даний момент близько 67% машин швидкої допомоги не приїжджають на виклик вчасно. Встановлені нормативи складають 10 хвилин по місту і 20 хвилин - за містом. За цей час повинні доїжджати не менше 75% "швидких".
Нагадаємо:
- В Україні підняли тариф на виклик бригади екстреної медичної допомоги майже в півтора разу. Тепер швидка приїжджатиме за 163 грн (раніше було 112 грн).
- Раніше в МОЗ оголосили про реформу швидкої допомоги і розповіли, за яких умов приїжджатимуть медики. Як повідомляють у профільному відомстві, на службу швидкої допомоги чекає повноцінна реформа.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред